heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 września 2004, 17:45

Windows uziemiło samoloty

Poważna awaria komputerów w centrum kontroli lotów Kalifornii spowodowała olbrzymie zaburzenia w ruchu samolotów nad tym stanem. Zawieszenie się serwera pracującego na oprogramowaniu Microsoftu spowodowało, że ponad 800 samolotów straciło łączność z centrum kontroli. Większość z nich znajdowała się wówczas w powietrzu. Jak informuje LA Times, w pięciu przypadkach doprowadziło to do niebezpiecznej sytuacji (samoloty prowadzone "na czucie" podleciały zbyt blisko do siebie). Na szczęście obyło się bez tragedii.


Centrum przeszło migrację w raczej niemodnym ostatnio kierunku - z serwerów na Linuksie przeszło na serwery z systemem Windows. Uruchomiono je zaledwie 50 dni temu.

Nieoficjalne informacje mówią, że awaria została spowodowana połączeniem błędu oprogramowania z błędem człowieka, nie precyzują jednak szczegółów. Najprawdopodobniej chodzi o przeładowanie danymi. Aby uniknąć takich awarii, technicy byli zobowiązani do ręcznego restartu systemu co miesiąc. Ktoś o tym zapomniał. Nie usprawiedliwia to jednak autorów oprogramowania. W tak ważnym oprogramowaniu nie powinno dochodzić do zawieszania się systemu.Microsoft na razie nie skomentował sytuacji, choć potwierdził, że poinformowano go o tym.

Źródło: nt.interia.pl


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.09.2004 r.

Litwa uległa naciskom Moskwy, 8:48

Norwegia zablokuje dziecięcą pornografię w Sieci, 8:47


Nowsze

24.09.2004 r.

3DMark05 nadchodzi wielkimi krokami, 19:51

26.09.2004 r.

Czy Google chce wprowadzić własną przeglądarkę?, 9:52


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.57 | SQL: 13 | Uptime: 63 days, 3:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl