heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 22 września 2004, 08:48

Litwa uległa naciskom Moskwy

Władze litewskie zamknęły w sobotę internetową stronę czeczeńskich separatystów kavkazcenter.com, której serwer znajdował się na litewskim terytorium. Zamknięcia strony domagała się Rosja. Decyzja o zamknięciu strony zapadła podczas piątkowego posiedzenia litewskiej Rady Obrony Państwa z udziałem premiera Algirdasa Brazauskasa.


Witryna www.kavkazcenter.com została zablokowana w sobotę przez litewskie służby bezpieczeństwa. Pokazuje ona obecnie komunikat, że do czasu rozstrzygnięcia przez sąd o legalności strony jej zawartość będzie niedostępna.

Strona działała na litewskim serwerze firmy ELNETA, który znajduje się w prywatnym mieszkaniu. W zeszłym roku została czasowo zamknięta przez służby specjalne pod zarzutem rozpowszechniania materiałów propagujących terroryzm. W październiku sąd uznał zamknięcie jej za sprzeczne z prawem. Litewski Departament Bezpieczeństwa Państwa złożył odwołanie od tej decyzji. Od kwietnia sprawa czeka na decyzję Sądu Konstytucyjnego.

Witryna kavkazcenter.com. służyła w ostatnich latach do przekazywania obwieszczeń i komunikatów separatystycznych władz Czeczenii i rebeliantów, m.in. Szamila Basajewa.

Rosja zwiększyła naciski na zamknięcie przez Litwę strony kavkazcenter.com po tym, jak 8 września ukazał się tam komunikat, w którym proponowano 20 mln dolarów za pomoc w ujęciu prezydenta Rosji Władimira Putina. Na moskiewski "dywanik" wezwano w tej sprawie litewskiego ambasadora w Moskwie, a rosyjskie MSZ w komunikacie ostrzegło, że "bierność wobec istnienia strony na serwerze litewskim zostanie uznana przez Moskwę za nieprzyjazne działanie władz litewskich, wpływające negatywnie na atmosferę przyjaznych stosunków" między obu krajami.

Źródło: www.di.com.pl


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.09.2004 r.

Norwegia zablokuje dziecięcą pornografię w Sieci, 8:47

Autor Sassera w firmie antywirusowej, 8:43


Nowsze

24.09.2004 r.

Windows uziemiło samoloty, 17:45

3DMark05 nadchodzi wielkimi krokami, 19:51


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.61 | SQL: 11 | Uptime: 356 days, 5:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl