heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 16 maja 2007, 12:55

Wojskowy translator mowy

Każde urządzenie do tłumaczenia, przybliża nas do uniwersalnego translatora, który będzie tłumaczył mowę w czasie rzeczywistym. Język jest jednak zbyt bogaty w niuanse, żeby stało się to w dającej się przewidzieć przyszłości.

Voxtech Phraselator, opracowany i zaprojektowany przez DARPA (agencja Departamentu Obrony USA do spraw zaawansowanych programów badawczych) jest prawdopodobnie najlepszym tego typu urządzeniem, jakie może zaproponować współczesna technologia. Phraselator został zbudowany w celu podsłuchiwania i tłumaczenia rozmów. Obecnie, sprzęt jest używany do przekładania zdań z angielskiego na inne języki. Używa go głównie armia amerykańska i organizacje charytatywne działające za granicą. Phraselator ma mocną obudowę z jasnym dotykowym ekranem LCD, odporną na wstrząsy i wodę.

Urządzenie działa na bateriach, które umożliwiają mu 20-godzinną nieprzerwana prace. Ustawienia oraz nowe słowa i wyrażenia można zachować w pamięci o pojemności 1GB. Translator jest wyposażony w port USB, co pozwoli na szybkie przeprogramowanie go na inne języki, gdy już będą dostępne. Urządzenie waży niespełna pół kilograma i jest rozmiarów 13x18 cm, co pozwala na wygodne przenoszenie. Voxtech Phraselator jest niedostępny dla klientów indywidualnych.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.05.2007 r.

Microsoft: Open Source narusza 235 patentów, 17:25

Pentagon zablokuje YouTube’a, 17:24


Nowsze

16.05.2007 r.

Elektroniczny papieros, 12:59

LG i Samsung nawiązują współpracę, 13:03


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.00 | SQL: 11 | Uptime: 440 days, 18:55 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl