heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:06

Routery Funkwerk-EC łączą sklepy Douglas w Polsce z centralą w Niemczech

Firma Funkwerk-EC wyposażyła perfumerie Douglas w routery bintec realizujące połączenie VPN pomiędzy centralą firmy w Niemczech a komputerami w niemal 30 punktach sprzedaży w Polsce. Routery bintec umożliwiają utrzymanie spójności bazy danych produktów, zawierającej ponad 30 tysięcy artykułów i umożliwiają szybką reakcję na zmieniające się warunki rynkowe. W sytuacjach awaryjnych, polscy i niemieccy specjaliści z działu utrzymania systemów informatycznych mogą zdalnie interweniować.

Budowa systemu


System wdrożony przez Funkwerk-EC składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi centrala firmy, w której zlokalizowane są serwery aplikacji firmowych oraz zespół obsługi technicznej. Dwa łącza o przepustowości 4 Mbps obsługują wymaganą ilość punktów, umożliwiają równomierne rozłożenie ruchu i gwarantują stałą dostępność nawet w przypadku awarii. Część druga to odległe punkty sprzedaży wyposażone w routery bintec klasy entry-level dobrane w zależności od rodzaju dostępu do Internetu (łącza 1 – 2 Mbps, ADSL Annex A lub Annex B, ethernet).
Centrala sieci Douglas w Niemczech od lat korzysta z rozwiązań firmy
Funkwerk-EC. W Polsce system ten działa już w 28 lokalizacjach. „Bez systemu sieciowego, który umożliwia nam pracę na bazie danych niemal w czasie rzeczywistym, nie moglibyśmy szybko reagować na potrzeby rynku, zmieniające się ceny i asortyment” – przyznaje Piotr Bryłka z polskiego oddziału Douglas. Połączenie w sieć rozrzuconych po całym kraju placówek daje również niemal nieograniczone możliwości wdrażania nowych zastosowań np. korporacyjnej telefonii internetowej, zdalnego nadzoru wideo czy obsługi kart płatniczych.

Budowa sieci Perfumerii Douglas

Budowa sieci Perfumerii DouglasBezpieczeństwo systemu


Wdrożony w sieci Douglas system wykorzystuje protokół IPSec i wydajne algorytmy szyfrowania połączone z mechanizmami gwarantującymi jednoznaczną identyfikację stron biorących udział w połączeniu. Aby wykluczyć możliwość ataku lub włamania z Internetu, wszystkie punkty chronione są przez zapory sieciowe Stateful Packet Inspection wbudowane w routery bintec. Odpowiednie mechanizmy i filtry sieciowe zapobiegają uruchamianiu niedozwolonych aplikacji i nieuporządkowanemu korzystaniu z Internetu, które mogą zagrozić stabilności systemu.
O sieci perfumerii Douglas


Perfumerie Douglas to sieć luksusowych sklepów kosmetycznych w Europie i Stanach Zjednoczonych oferująca szeroki wybór światowych i krajowych marek kosmetyków pielęgnacyjnych i do makijażu oraz zapachów. W Polsce perfumerie Douglas istnieją od 6 lat. Pierwsza perfumeria powstała we Wrocławiu, a kolejne w innych dużych miastach m.in. Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Krakowie. Obecnie sieć sklepów składa się z 28 placówek, a na bieżący rok planowane są kolejne otwarcia.


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.04.2007 r.

2BE.PL przejmuje inne marki hostingowe, 12:00

25.04.2007 r.

Pierwsze testy ATI Radeon HD 2900 XT, 11:12


Nowsze

26.04.2007 r.

Arcydzieło epoki stanisławowskiej w trzech wymiarach, 12:15

Program do edycji HD, 12:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.29 | SQL: 23 | Uptime: 139 days, 13:02 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl