heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 09:29

Sztuczna inteligencja po polsku

Rusza Stanusch Technologies - nowa firma koncentrująca się na oprogramowaniu wykorzystującym techniki sztucznej inteligencji.

17 kwietnia 2007 rozpoczęło działalność nowe przedsiębiorstwo koncentrujące się na rozwoju aplikacji wykorzystujących metody i techniki sztucznej inteligencji.

Firma Stanusch Technologies będzie specjalizować się w tworzeniu oprogramowania przetwarzającego język naturalny a w szczególności na rozwiązaniach ułatwiających komunikację pomiędzy człowiekiem a komputerem. Rozwiązania te mogą być przydatne przy:

- Tworzeniu inteligentnych przeglądarek internetowych,
- Systemach zarządzania wiedzą,
- Systemach wsparcia technicznego i raportowania,
- Tworzeniu tzw. Chatter Botów, czyli wirtualnych agentów

Twórcą firmy jest Maciej Stanusch, dotychczasowy Prezes Clix Software – lidera w zakresie rozwiązań CRM dla małych firm. Maciej Stanusch związany jest z branżą IT od 15 lat. Przez ostatnie 6 lat pracował jako konsultant oraz menedżer w sektorze oprogramowania klasy CRM.

Po ponad 6 latach budowania sukcesów najpierw firmy doradczej Process4E a później pozycji lidera rynku CRM - Clix Software, przyszedł czas na nowe wielkie wyzwanie jakim jest zbudowanie od podstaw firmy tworzącej innowacyjne oprogramowanie wykorzystujące techniki sztucznej inteligencji.” – powiedział Maciej Stanusch – twórca i właściciel Stanusch Technologies.

Pierwszy produkt firmy – System raportowania Q- Query jest rewolucyjnym rozwiązaniem zmieniającym podejście do raportowania. Program umożliwia utworzenie dowolnego zestawienia danych (raportu) w oparciu o zapytanie sformułowane w języku polskim np. „Podaj sprzedaż wg produktów i wg branż w 2005 bez kompensat” lub „Pokaż firmy i ich obroty uporządkowane malejąco wg przychodów w 2005 dla branży IT z regionu mazowieckiego”. System może pobierać dane z dowolnego systemu wspomagającego zarządzania (np. MRP/ERP/CRM) lub hurtowni danych.

Najważniejszą korzyścią z systemu jest niezwykła łatwość obsługi – cała obsługa programu polega na wprowadzeniu przez użytkownika tekstu polecenia w języku polskim w oknie zapytania i naciśnięciu klawisza ENTER. Drugą korzyścią jest elastyczność – tradycyjne systemy raportowania zawsze ograniczone są do listy gotowych zestawień a stworzenie nowego wymaga specjalistycznej wiedzy – w systemie Q-Query takie ograniczenia nie istnieją – użytkownik po prostu wprowadza rozkaz i po chwili widzi efekt jego działania.” - mówi Maciej Stanusch.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.04.2007 r.

Poważne problemy AMD, 18:38

VIA: Najmniejsza płyta główna świata, 18:38


Nowsze

23.04.2007 r.

Najtańszy odtwarzacz HD, 15:11

24.04.2007 r.

Tańsze procesory Intela, 10:57


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.96 | SQL: 12 | Uptime: 356 days, 5:59 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl