heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 12 kwietnia 2007, 12:08

Obudowa zwiększająca bezpieczeństwo danych

Drobo firmy Data Robotics jest rodzajem zewnętrznej obudowy na pamięć masową, która pozwala na zintegrowane zarządzanie zawartością danych na wszystkich dyskach twardych. W Drobo można zamontować do czterech dysków.

Urządzenie nie wykorzystuje macierzy RAID, zamiast tego używa wirtualizacji pamięci masowej. W przeciwieństwie do RAID5, który wymaga minimum trzech dysków twardych o takiej samej pojemności, w przypadku Drobo użytkownik może łączyć dyski o różnych rozmiarach. Wspólna pula zasobów zależna jest od pojemności największego dysku. Jeśli wynosi ona 500GB to właśnie taka będzie maksymalna przestrzeń przeznaczona na pamięć wirtualną. Z kolei przy czterech dyskach o pojemności 1TB na dane zostają 3TB.

Drobo może zarządzać dowolną ilością danych, ograniczoną tyko przez system plików i pojemność dysków.

Urządzenie nie obsługuje FireWire 400/800 ani eSATA dlatego, że jest to zbędne. Wewnętrzny transfer danych nie jest wystarczająco szybki aby mieć z tych interfejsów jakiekolwiek korzyści. Drobo może formatować dyski tylko w systemach NTFS oraz HFS (PC i Mac). Jednakże będzie je można uaktualnić aby wspierać inne systemy plików.

Zewnętrzna obudowa na pamięć masową Drobo

Zewnętrzna obudowa na pamięć masową DroboUrządzenie jest wyposażone w NVRAM (pamięć, która nie traci przechowywanych informacji po zaniku zasilania) oraz baterie, dzięki którym dane są chronione w przypadku braku prądu.

Data Robotics planuje wypuszczenie na rynek urządzeń o większej pojemności z większą liczbą zatok na dyski twarde. Kosztujące 700$ urządzenie, będzie sprzedawane bez dołączonych dysków latem tego roku.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

12.04.2007 r.

Planet: Rozdzielacz (splitter) IEEE 802.3af Power Over Ethernet, 12:03

11.04.2007 r.

AMD obniża ceny, 14:34


Nowsze

12.04.2007 r.

Szybsze sieci P2P, 12:09

Samsung: 2.5 calowy dysk odporny na wstrząsy, 12:14


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.24 | SQL: 13 | Uptime: 139 days, 13:47 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl