heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 27 marca 2007, 11:01

Będzie nowy ethernus

Firma Embedos zapowiada na maj premierę nowej wersji swojego sztandarowego produktu – serwera ethernus. Dzięki nowej wydajniejszej platformie sprzętowej, zdolnej do obsługi zaawansowanych funkcji i zapewniającej większą elastyczność, a więc możliwość dostosowania parametrów serwera do indywidualnych wymagań danego użytkownika, rozbudowany serwer ethernus II będzie górował nad swoim poprzednikiem.

Nowy ethernus będzie umożliwiał obsługę wielu pojemnych i szybkich dysków, a opcja połączenia napędów w macierz będzie dostępna w standardzie. ethernus II będzie dysponował kilkoma interfejsami sieciowymi, dzięki czemu umożliwi np. równoczesne podłączenie do serwera dwóch niezależnych dostępów do Internetu i dowolne zarządzanie ich wykorzystaniem w firmowej sieci. Nowa wersja serwera będzie umieszczona w nowoczesnych obudowach gwarantujących optymalne warunki pracy urządzenia i umożliwiających łatwą instalację zarówno w biurze, jak i w profesjonalnej serwerowni. W ofercie znajdować się będzie kilka wersji urządzenia dedykowanych do różnych segmentów odbiorców.

Nowe oprogramowanie


Oprócz części sprzętowej, przebudowie uległo oprogramowanie serwera. Nowe funkcje nie tylko ułatwią pracę administratorom sieci, ale także umożliwią wgląd w aktywność sieci i jej użytkowników osobom zarządzającym firmą. Odnowiony panel zarządzania serwerem będzie jeszcze przyjaźniejszy w obsłudze i bardziej funkcjonalny – ulepszona nawigacja pozwoli na szybką konfigurację najważniejszych elementów serwera.

Wszystkie funkcje znane z pierwszej wersji ethernusa będą działały jeszcze szybciej i na większą skalę: powiadamianie administratora o stanie serwera za pomocą SMS, szybki dostęp wszystkich funkcji serwera, łatwe zarządzanie kilkoma łączami internetowymi, rozwinięte funkcje związane z backupem danych itp.

Embedus ethernus II

Embedus ethernus IITechnologia, która nie odstrasza


Przy pracy nad nową wersją ethernusa korzystaliśmy nie tylko z kilkuletnich doświadczeń zdobytych przy produkcji i sprzedaży naszych serwerów, ethernus II to również efekt bardzo bliskiej współpracy z naszymi partnerami i końcowymi odbiorcami rozwiązania” - mówi Łukasz Bieńko, dyrektor generalny firmy Embedos. „ethernus II jeszcze lepiej realizuje naszą koncepcję serwera, który po wyjęciu z pudełka jest gotowy do pracy, a jego obsługa nie wymaga wykształcenia informatycznego” dodaje Bieńko. Premiera nowego serwera planowana jest na maj br.


O firmie Embedos sp. z o.o.
Embedos to polski producent nowej klasy urządzeń przeznaczonych do pracy w sieciach komputerowych.
Celem firmy jest umożliwienie małym i średnim firmom wykorzystania profesjonalnych serwerów, które dotychczas zarezerwowane były jedynie dla firm dużych, dysponujących znacznie większym budżetem.
Serwery ethernus stanowią kompletne rozwiązania. Ograniczając się do zakupu pojedynczego urządzenia firma może stworzyć i rozbudowywać sieć lokalną, połączyć wszystkie swoje komputery z Internetem, a także wdrożyć politykę bezpieczeństwa, system finansowo-księgowy, CRM, serwer WWW i pocztę e-mail. Dzięki wygodnemu interfejsowi WWW, do administracji wszystkimi, nawet najbardziej zaawansowanymi, funkcjami sieciowymi wystarcza umiejętność posługiwania się przeglądarką internetową.
Podczas Międzynarodowych Targów INTERELECOM 2006 produkt Embedosa został nagrodzony Złotym Medalem targów oraz zdobył Honorowy Puchar za najlepszy polski produkt. ethernus był również prezentowany na targach CeBIT ‘2006 w Hanowerze oraz uzyskał nominację do Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
Serwery z rodziny ethernus sprzedawane są poprzez sieć dystrybutorów w Polsce i na świecie.


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.03.2007 r.

BenQ: 7,2 Mpix aparat z dotykowym ekranem LCD, 14:39

Citydom24.pl uruchomił pierwszą cyfrową mapę cen nieruchomości, 14:34


Nowsze

27.03.2007 r.

GPS dla piratów drogowych, 11:29

Intel buduje fabrykę w Chinach, 11:32


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.36 | SQL: 13 | Uptime: 26 days, 3:38 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl