heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 18 sierpnia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 26 marca 2007, 14:34

Citydom24.pl uruchomił pierwszą cyfrową mapę cen nieruchomości

Na portalu Citydom24.pl została dziś opublikowana interaktywna mapa cen mieszkań w Warszawie - ceny.citydom24.pl. Skala kolorystyczna pozwala już na pierwszy rzut oka zorientować się gdzie jest drogo, gdzie tanio, a gdzie można trafić okazję. Na mapach Targeo naniesiony został przekrój stołecznego rynku nieruchomości opracowany w oparciu o kilkadziesiąt tysięcy ogłoszeń z portalu Citydom24.pl.

Na rynku nieruchomości nadal trwa szał zakupów. Z jednej strony rosną zarobki, a z drugiej kredyty stają się coraz bardziej dostępne. W efekcie za metr kwadratowy trzeba płacić coraz więcej, a klienci desperacko poszukują własnego M w dogodnej lokalizacji i przystępnej cenie.

Każdy, kto szukał już mieszkania wie, które dzielnice są lepsze, a które gorsze i przede wszystkim gdzie jest zwykle drożej. Jednak sam fakt, że adres oferty wskazuje na drogą część miasta, nie oznacza jeszcze, że należy przejść do kolejnej pozycji. Wystarczy spojrzeć na odpowiednią mapę.

Pomocnym rozwiązaniem może być mapa cen nieruchomości umieszczona w ramach portalu citydom24.pl. Pod adresem ceny.citydom24.pl znajdziemy mapę Warszawy, na której różnymi kolorami zaznaczone są średnie ceny za metr kwadratowy mieszkania na danym obszarze. Przyglądając się mapie z łatwością możemy zauważyć tańsze ‘plamy’ w drogich rejonach. Być może warto się zainteresować tą okolicą.

W serwisie Citydom24.pl mamy aktualizowane codziennie oferty kilkudziesięciu tysięcy lokali. Internauci często szukają u nas odpowiedzi na proste pytanie: „Na jakie mieszkanie i w jakiej okolicy mnie stać?”. Aby ułatwić naszym klientom szybką odpowiedź, udostępniliśmy w portalu mapę cen mieszkań w Warszawie opracowaną we współpracy z firmą Indigo. Dzięki wykorzystaniu technologii map cyfrowych Targeo, wystarczy teraz jeden rzut oka, aby znaleźć cos w odpowiednim dla siebie zakresie cenowym.” – mówi Anna Szczepankowska, prezes zarządu City24 Polska Sp. z o.o.

Mapa cenowa z danymi z portalu citydom24.pl powstała na bazie technologii mapowej Targeo. Serwis www.Targeo.pl działa w oparciu o mapy cyfrowe AutoMapy - lidera wśród systemów do nawigacji satelitarnej na polskim rynku. Internauci, korzystając z dostępnej na stronie wyszukiwarki, mogą znaleźć dowolny adres oraz precyzyjnie nawigować po wirtualnych planach wszystkich polskich miast, które jako jedyne w Internecie, zawierają nie tylko numerację domów, ale także obrysy poszczególnych budynków. Mapy Targeo można także wbudować we własne strony internetowe, przykładem czego jest właśnie strona ceny.citydom24.pl

Możliwości jest znacznie więcej. Dzięki Targeo można lokalizować klientów, sklepy, poszukiwać nowych lokalizacji, analizować położenie konkurencji, badać zasięg punktów sprzedaży, dobierać nośniki reklamowe itp.

Mapa mieszkań w Citydom24.pl

Mapa mieszkań w Citydom24.plMapy internetowe Targeo dają zupełnie nowe możliwości prezentacji wszelkich danych przestrzennych, takich jak dane ekonomiczne, wyniki badań i sondaży, czy tak jak tutaj – ceny nieruchomości na wybranym obszarze. Dane nanoszone są na cyfrowe mapy i przedstawiane graficznie, dzięki czemu łatwiej jest zauważyć pewne trendy czy zależności, które pozostawały niewykrywalne w ciągach liczb w kolejnych raportach.” dodaje Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., współtwórcy platformy Targeo.Targeo®, www.targeo.pl, Platforma technologiczna umożliwiająca m.in. udostępnianie map cyfrowych i wizualizacji mapowych przez Internet. Mapy zawarte w serwisie Targeo pochodzą z systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa i jako jedyne na rynku zawierają m.in. kompletną sieć prawie 500 tys. km dróg prowadzących do miejsc zamieszkania w Polsce, 52 tys. miejscowości, w tym 452 plany miast z pełną informacją adresową i obrysami poszczególnych budynków oraz 60 tys. punktów użyteczności publicznej (tzw. POI).
Targeo jest produktem firm Indigo Sp. z o.o., Aqurat sp. z o.o. i Geosystems Polska sp. z o.o.

City24 Polska Sp. z o.o., www.citydom24.pl - portal internetowy na temat nieruchomości, działający na polskim rynku od listopada 2006 roku. Należy on do największej w Europie środkowo-wschodniej sieci portali wyspecjalizowanych w rynku nieruchomości - City24, która działa obecnie już w pięciu krajach: w Estonii (90 % rynku), na Litwie (60 % rynku), Łotwie, Ukrainie i w Polsce.

Indigo Sp. z o.o., www.indigo.pl, Działa na rynku rozwiązań informatycznych dla biznesu od 1997 roku. Specjalizuje się w technologiach internetowych i mobilnych. Oferuje m.in. platformę technologiczną Targeo®. Jest również integratorem systemów w zakresie aplikacji mobilnych, zastosowań map cyfrowych i rozwiązań internetowych.

Aqurat sp. z o.o., www.aqurat.pl, Specjalizuje się w zaawansowanych systemach przetwarzania i wizualizacji informacji. Oferuje m.in. inteligentną technologię interpretacji zapytań bez narzuconej składni, system nawigacji dla kierowców i turystów AutoMapa® oraz dedykowane systemy monitoringu i zarządzania flotą pojazdów.

Geosystems Polska sp. z o.o., www.geosystems.pl, Specjalizuje się w szeroko rozumianym geograficznym obrazowaniu terenu oraz tworzeniu wysokiej jakości map cyfrowych z wykorzystaniem fotogrametrii satelitarnej i lotniczej. Firma działa także jako dystrybutor map cyfrowych i obrazów satelitarnych oraz wyłączny dystrybutor oprogramowania ERDAS Imagine i LPS firmy Leica Geosystems Inc.


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.03.2007 r.

Rośnie wartość rynku gier online, 2:39

23.03.2007 r.

Łódź: Zatrzymano internetowego pirata, 15:03


Nowsze

26.03.2007 r.

BenQ: 7,2 Mpix aparat z dotykowym ekranem LCD, 14:39

27.03.2007 r.

Będzie nowy ethernus, 11:01


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.98 | SQL: 9 | Uptime: 286 days, 22:35 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl