heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 23 marca 2007, 15:03

Łódź: Zatrzymano internetowego pirata

Łódzcy policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Pabianic, który sprzedawał pirackie kopie ściągniętych z internetu filmów i koncertów. Według policji, mężczyzna sprzedawał setki płyt miesięcznie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w czwartek PAP Mirosława Kraszewska z łódzkiej policji, do zatrzymania mężczyzny doszło we współpracy z organizacjami FOTA i ZAIKS. 48-latek był bardzo zaskoczony, gdy policjanci weszli do jego mieszkania na osiedlu Piaski w Pabianicach. "Został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy na kilka komputerów ściągał właśnie kolejne filmy i koncerty muzyczne" - wyjaśniła Kraszewska.

Według policji, mężczyzna zajmował się tym procederem od dwóch lat. Założył nawet profesjonalną stronę internetową, gdzie zamieścił bogatą listę oferowanych filmów oraz kontakt do siebie. Kupujący pirackie płyty otrzymywali je pocztą. Wcześniej mogli obejrzeć krótkie fragmenty nagrań, reszta bowiem zabezpieczona była specjalnymi kodami. Sprzedawca przesyłał kody dopiero wtedy, gdy pieniądze trafiały na jego konto bankowe.

Jak ustalono, 48-latek sprzedawał setki płyt miesięcznie i uczynił sobie z tej działalności stałe źródło dochodu. Policjanci zabezpieczyli pięć komputerów oraz 1500 płyt. Na poczet przyszłych kar zajęto także jego samochód osobowy.

PAP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.03.2007 r.

Indyjski Instytut Technologii chroni studentów przed nadmiarem Internetu, 15:02

PiS zamyka Google, 14:56


Nowsze

24.03.2007 r.

Rośnie wartość rynku gier online, 2:39

26.03.2007 r.

Citydom24.pl uruchomił pierwszą cyfrową mapę cen nieruchomości, 14:34


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.53 | SQL: 11 | Uptime: 1 day, 6:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl