heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 18 sierpnia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 23 marca 2007, 14:56

PiS zamyka Google

Choć wydaje się to mało prawdopodobne, ale takie ambicje mają niektórzy politycy z PiS za to, że niektóre strony parlamentarzystów lub ugrupowań politycznych są wysoko pod wulgarne słowa w tej najpopularniejszej wyszukiwarce.

Google Bomb jest zjawiskiem znanym od wielu lat, a w Polsce rozpowszechnionym od roku 2004, gdy administrator forum optymalizacja.com rozpowszechnił akcję "kretyn", która polegała na zamieszczaniu odnośnika na własnej stronie lub blogu do strony posła Adrzeja Leppera z anchor tekstem "kretyn". Google jednak w połowie stycznia tego roku postanowiło usunąć te oraz inne hasła w różnych językach i krajach. 25 stycznia tego roku, Google oficjalnie poinformował o tym na swoim blogu googlewebmastercentral.blogspot.com.

Mimo takiej akcji w wyszukiwarce nadal znaleźć można wiele stron podbitych na hasła wulgarne na wysokich pozycjach. Poseł PiS Tomasz Górski najbardziej zbulwersowany jest tym, co pojawia się w wyszukiwarce po wpisaniu słów "ch*j" i "k***s" - Google jako pierwszą stronę wskazuje witrynę prezydenta RP - podaje Dziennik Internautów powołując się na wczorajszy Super Express.
Tomasz Górski zamierza zwrócić się w tej sprawie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Czy oznacza to kolejną zmasowaną akcję w stylu ministra Ziobro?

Hasła, które jeszcze wskazują na strony polityków (należy jest wpisać w Google):
- pe**ł
- pe**fil
- deb*l
- ku**s
- ch*j
- idio*a
- oszuści
- szatana (pozostałość po frazie "siedziba szatana")
- bura suka
- oszustka

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.03.2007 r.

Komputer bez procesora, 17:17

20.03.2007 r.

24-dyskowy kontroler RAID od AMCC, 14:31


Nowsze

23.03.2007 r.

Indyjski Instytut Technologii chroni studentów przed nadmiarem Internetu, 15:02

Łódź: Zatrzymano internetowego pirata, 15:03


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Azarien - 24 marca 2007, 11:24

Nie wiedziałem, że słowa "pedał", "debil", "pedofil" i "idiota" są wulgaryzmami, że trzeba je wygwiazdkowywać.

Nie popadajmy w paranoję.


kot - 26 marca 2007, 09:52

jaka beznadzieja.... usnunąc najbardziej znaną wyszukiwarke w polsce hahah , internet bez google.pl to tak samo jak piekarnia bez chleba:> tylk oz ssamymi bułkami,,,, kuniec świata hahaa


chillout - 26 kwietnia 2007, 14:12

powiem jedno : checheche idioci ;]Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.07 | SQL: 18 | Uptime: 286 days, 23:13 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl