heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 23 maja 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 3 września 2004, 14:25

Amsterdam stawia na bezprzewodowy internet

Technologia szerokopasmowego dostępu do zasobów lokalnych oraz Internetu - sieć bezprzewodowa - dynamicznie rozwija się na terenie Europy i całego świata. Przez wielu ekspertów technologia ta postrzegana jest jako element telefonii mobilnej trzeciej generacji, zaś możliwości, jakie niesie bezprzewodowy internet zdobywa coraz większą popularności i zwolenników. Otóż do końca roku mieszkańcy Amsterdamu w dowolnym miejscu miasta będą mogli korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.


Spółka HotSpot Amsterdam planuje do końca grudnia umieścić od 40 do 60 anten pozwalających na dostęp do sieci WWW. Docelowo spółka planuje zbudować 125 masztów, które obejmą zasięgiem całe miasto.

Niestety dostęp do internetu za pośrednictwem hot spotów będzie płatny. Pocieszającym faktem będzie jednak to, że ceny mają być niższe od stawek jednego z największych dostawców internetu szerokopasmowego w Holandii KPN. Warto dodać, że Polska oferta cenowa bezpośredniego dostępu do Internetu jest zdecydowanie niższa od ceny połączeń w Holandii. A jak będzie w rzeczywistości?

Źródło: hacking.pl

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

03.09.2004 r.

IBM bierze się za wymianę, 14:24

Ceny dostępu do Internetu w Polsce na tle krajów europejskich, 8:14


Nowsze

04.09.2004 r.

Z Allegro do Paryża, 12:52

Uwaga, to jest cybernapad!, 12:53


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.58 | SQL: 9 | Uptime: 189 days, 5:56 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl