heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 20 grudnia 2006, 18:28

Topex Bytton – router na kartę SIM

Firma Passus wprowadziła do oferty wielofunkcyjny router Topex Bytton, który jest bramą do Internetu i połączeń głosowych, publicznym punktem dostępu WiFi (hotspot), firewallem oraz serwerem VPN. Router jest podwójnie bezprzewodowy – do połączeń z Internetem może wykorzystywać GPRS, EDGE lub UMTS, a od strony sieci lokalnej służy jako punkt dostępu WLAN (802.11 b+g).

Topex Bytton świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do fizycznej sieci internetowej. Można wtedy korzystać z dostępu do sieci bezprzewodowej dzięki karcie SIM operatora działającego na danym rynku. Podstawową zaletą produktu jest jego wielofunkcyjność - router może służyć jednocześnie jako punkt dostępowy, VPN, firewall, serwer LAN, serwer video oraz bramka SMS. Urządzenie umożliwia także nawiązywanie połączeń głosowych - gdy próbujemy połączyć się z telefonem komórkowym sygnał analogowy jest przetwarzany na sygnał gsm. Pełne bezpieczeństwo komunikacji zapewniają funkcje tunelowania VPN oraz szyfrowania WiFi.

W małych i średnich przedsiębiorstwach Topex Bytton zapewni dostęp do Internetu, a w hotelach, restauracjach, na lotniskach czy w pociągach posłuży jako publiczny punkt dostępowy WiFi. W małych firmach lub podmiejskich biurach ze słabą infrastrukturą lub małą wiedzą personelu z branży IT router zastąpi linię telefoniczną, router sieciowy, punkt dostępowy czy też modem.

Router Topex Bytton może być wykorzystywany także w bankowości. „Bezprzewodowy Bankomat” to projekt w jednym z banków, gdzie router wraz z aplikacją bankową zapewnia ciągłość transakcji w momencie awarii łącza przesyłającego informacje z bankomatów do siedziby banku. W przypadku awarii głównego łącza router przechwytuje dane i łączem 2G z tunelowaniem VPN przesyła je do banku.

Innym ciekawym przykładem zastosowania routera jest wykorzystanie go przez Norweską Marynarkę. Urządzenie montowane jest na pokładach statków, które większą część czasu spędzają wzdłuż linii brzegowej, a więc w portach, dokach, na wodach przybrzeżnych czy fiordach. Router umożliwia komunikację pomiędzy statkiem a systemami rozlokowanymi na wybrzeżu. Komunikacja odbywa się przy użyciu technologii UMTS z możliwością automatycznego przełączenia na systemy 2G, jeśli pokrycie siecią 3G zostanie utracone.Router Topex Bytton

Router Topex ByttonRoutery Topex Bytton dostępne są w kilku rodzajach. W zależności od modelu, dostęp do sieci rozległej realizowany jest w jednej z technologii: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA czy CDMA.

Ceny netto/brutto wybranych modeli:
router bezprzewodowy Topex GPRS - 3 099 PLN
router bezprzewodowy Topex UMTS - 3 699 PLN
router bezprzewodowy Topex HSDPA - 4 099 PLN

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.12.2006 r.

Nowy Photoshop specjalnie dla Intela, 14:51

Telewizja Skype, 14:50


Nowsze

20.12.2006 r.

Telewizory LCD tańsze w 2007 roku?, 18:30

Google i Orange wypuszczą własny telefon, 18:31


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.86 | SQL: 15 | Uptime: 356 days, 6:22 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl