heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 18 grudnia 2006, 18:05

UKE może ukarać TP za dodatkową opłatę przy neostradzie

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) może ukarać Telekomunikację Polską (TP) SA za wprowadzenie dodatkowej opłaty w wysokości 36,60 zł brutto przy osobnym świadczeniu usługi dostępu do internetu, neostrady - poinformowała prezes UKE, Anna Streżyńska.

"Kara za wprowadzenie tej opłaty będzie wyższa niż wcześniej nałożona za nierozdzielenie neostrady od abonamentu telefonicznego (kara wyniosła wówczas 100 mln zł - PAP). Taka, żeby była dolegliwa, i żeby skonsumowała cały zysk TP z naruszenia" - powiedziała w sobotę PAP Streżyńska.

O możliwości nałożenia takiej kary na TP przez UKE, wyższej niż 100 mln zł, napisała w sobotę "Gazeta Wyborcza".

"Nie podziałała odstraszająco (kara 100 mln zł za nierozdzielenie internetu i usług głosowych - PAP). Rozważam kolejną karę, tym razem wyższą" - powiedziała "GW" szefowa UKE.

Obecnie użytkownicy neostrady muszą dodatkowo opłacać abonament telefoniczny w wysokości prawie 50 zł. TP zrezygnuje z pobierania abonamentu telefonicznego przy opłacie za neostradę, ale wprowadzi dodatkową opłatę za utrzymanie łącza (m.in. naprawy i fakturowanie). Opłata wyniesie 36,60 zł.

TP zapowiada, że rozpocznie przyjmowanie wniosków o rozdzielenie usługi neostrady i abonamentu od 15 stycznia 2007 r., natomiast od 15 lutego 2007 r. ma nastąpić faktyczne, techniczne rozpoczęcie świadczenia samej usługi szerokopasmowego dostępu do internetu.

"Oddzielenie neostrady od usług głosowych powoduje, że użytkownicy tej opcji usługi nie korzystają równocześnie z telefonu i nie płacą w związku z tym abonamentu telefonicznego. Dlatego niezbędna stała się inna forma rozliczenia kosztów łącza, bez którego usługa nie może być świadczona" - podała TP w piątkowym komunikacie.

"Opłata za utrzymanie łącza została ustalona z uwzględnieniem czynników ekonomicznych i biznesowych, w wysokości pozwalającej przede wszystkim na pokrycie kosztów świadczenia tej usługi i zastosowania minimalnej marży" - wyjaśniła spółka.

TP zapowiedziała też, że regulamin nowej usługi trafi w najbliższych dniach do jej klientów drogą pocztową.

14 grudnia TP przekazała do UKE "Regulamin i cennik neostrady TP".

Pod koniec listopada UKE nałożył na TP karę w wysokości 100 tys. zł za nieprzedłożenie do zatwierdzenia projektu zmiany cennika świadczonych usług w zakresie promocji "Startowa promocja neostrady tp". Prezes UKE zauważyła wcześniej, że kara nie była zbyt wysoka, ponieważ cennik nie był antykonkurencyjny, ani też niekorzystny dla klientów.

Niedawno w wywiadzie dla PAP prezes UKE mówiła, że nałożona wcześniej na TP kara za nierozdzielenie neostrady od abonamentu (100 mln zł) w dalszym ciągu obowiązuje i nie ma możliwości jej odwołania. Poinformowała też, że UKE może ukarać TP za niedostarczenie regulaminu neostrady. Zaznaczyła, że jeśli okaże się, że problemem będzie jedynie to, że regulamin wszedł w życie bez zgody Urzędu, ale nie będzie w nim wielu znaczących naruszeń, to kara nie będzie wysoka, ale w przeciwnym razie będzie to duża suma.

PAP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.12.2006 r.

Cyberprzestępcy są coraz młodsi, 18:04

Pierwszy telefon z modułem UWB, 18:00


Nowsze

19.12.2006 r.

Telewizja Skype, 14:50

Nowy Photoshop specjalnie dla Intela, 14:51


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


milusinskii - 17 stycznia 2007, 19:02

A co my (zwykli użytkownicy)mamy z karania T.P. (g....) tam pracują jacys(bezmózgowcy),czy nie mozna zrobic wyższej opłaty za neostradę??? lub tańszy abonament za telefonAutor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.35 | SQL: 13 | Uptime: 356 days, 5:30 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl