Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 15:44
Kradzież haseł, spam i oszustwa - największe zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego w 2007 r.
Kradzieże haseł ze stron www, więcej spamu, oszustwa e-mailowe - takie według raportu McAfee Avert Labs mają być najważniejsze zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego w 2007 r.Według raportu tej firmy analitycznej, istotnym problemem stanie się kradzież danych. Wzrośnie też liczba fałszywych stron internetowych, podszywających się pod popularne serwisy, takie jak np. eBay. Celem może być kradzież numerów ID i haseł dostępu.
Zwiększy się ilość spamu, zwłaszcza wykorzystującego obrazki dużych rozmiarów, których wysyłanie potrafi skutecznie obniżyć wydajność sieci. Już w listopadzie 2006 roku aż 40 proc. spamu zawierało zdjęcia, a nie tylko tekst. Wzrośnie także ilość oprogramowania korzystającego z materiałów wideo (w formacie MPEG) jako środka do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania.
Zdaniem analityków, więcej będzie w przyszłym roku ataków na telefony komórkowe i urządzenia mobilne. Na dużą skalę pojawią się też fałszywe e-maile, kierujące na podrobioną stronę bankową, po to, aby wykraść hasła i numery kart kredytowych.
Oprogramowanie do wyświetlania reklam - adware - stanie się bardzo widocznym elementem w Internecie. Będzie także dodawane do oprogramowania przez firmy zainteresowane reklamowaniem swoich usług. Wykorzystają je także hackerzy do rozsyłania złośliwego kodu. Hakerzy coraz częściej będą także korzystać z botów, czyli automatycznych programów otwierających dostęp bądź kradnących dane na zainfekowanym urządzeniu.
Zwiększy się liczba wirusów modyfikujących przechowywane na dysku pliki i umieszczających w nich swój niebezpieczny kod. Uruchamiając taki plik, użytkownik komputera uruchomi także wirusa. Według McAfee Avert Labs na świecie działa obecnie 217 tys. wirusów. Szacuje się, że do końca 2007 roku zostanie zidentyfikowanych w sumie około 300 tys.
PAP
Wersja do druku
Podobne tematy
Hakowalne alarmy samochodowe narażają 3 mln pojazdów na kradzież
, 15.03.2019 r.
Niezałatana dziura w Chrome pozwala na kradzież informacji
, 04.03.2019 r.
Chrome podatne na kradzież haseł
, 13.07.2010 r.
Urządzenie do kradzieży prądu
, 06.07.2010 r.
USA powalczy z piractwem, bo "to zwykła kradzież"
, 23.06.2010 r.Starsze
3DMark 07 będzie zoptymalizowany pod czterordzeniowce, 15:36
MCI inwestuje w sieć punktów sprzedaży elektronicznej, 15:20
Nowsze
Modul FB-DIMM dla Intela, 19:54
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.86 | SQL: 13 | Uptime: 53 days, 17:56 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl