heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 15:20

MCI inwestuje w sieć punktów sprzedaży elektronicznej

MCI Management S.A. inwestuje 2,65 mln zł w największego polskiego specjalizowanego operatora sieci sprzedaży elektronicznej - firmę Grupa LEW Sp. z o.o. To największa z dotychczasowych inwestycji funduszu. Celem inwestycji MCI jest rozwój oferty i wsparcie Spółki w dążeniu do uzyskania pozycji czołowego gracza na rynku m.in. elektronicznej sprzedaży doładowań telefonów komórkowych pre-paid i elektronicznych płatności rachunków. Cele stawiane przed Spółką zostaną osiągnięte zarówno przez organiczny rozwój, jak i akwizycje podmiotów działających w tym atrakcyjnym segmencie rynku. Szacowane obroty Spółki za 2006 rok wyniosą 165 mln zł, a zysk 250 tys. zł.

W dniu 5 grudnia 2006 roku weszła w życie umowa inwestycyjna, w wyniku czego MCI Management S.A. za kwotę 2,65 mln zł objęło 24,95% udziałów w podwyższonym kapitale Grupa LEW Sp. z o.o. Jest to pierwsza runda finansowania. Umowa przewiduje, że do roku 2009 inwestycja MCI Management S.A. może się zwiększyć o kwotę do 16 mln zł i doprowadzić do objęcia do 60% udziałów, w zależności od wyników Spółki.

Grupa LEW Sp. z o.o., z siedzibą w Częstochowie, jest operatorem szybko rosnącej sieci 3350 punktów sprzedaży elektronicznej. Spółka jest największym w Polsce specjalistycznym dystrybutorem kart pre paid oraz elektronicznych kodów pre-paid do zasilania telefonów komórkowych wszystkich krajowych operatorów telefonii komórkowej.

Prognozy operatorów sieci komórkowych potwierdzają zwiększenie udziału w rynku telefonii pre-paid kosztem telefonii abonamentowej. Jednocześnie wszystko wskazuje na to, iż elektroniczny sposób sprzedaży produktów pre-paid będzie wypierał tradycyjny system doładowań oparty na zdrapkach. Oczekujemy, że w 2006 roku sprzedaż elektronicznych doładowań wyniesie w Polsce ponad 50% całej sprzedaży pre-paid co powinno zamknąć się ogólną kwotą ponad 2 mld zł” – powiedział Andrzej Basiak, główny udziałowiec i prezes firmy.

Partnerzy Grupy LEW to zarówno indywidualne punkty sprzedaży, jaki i duże sieci handlowe, czy stacje paliw. Lokalizacje współpracujące Spółka będzie oznaczać marką „Dobry Punkt”, identyfikującą sieć punktów z oferowanymi przez Grupę LEW usługami.

Terminale, na których obecnie pracują partnerzy handlowi Grupy LEW, są urządzeniami wieloaplikacyjnymi, co oznacza że Spółka może w prosty sposób dodawać do swojej oferty nowe produkty, bądź usługi. Przykładowo mogą to być płatności za usługi internetowe, płatności za rachunki, programy lojalnościowe, czy płatności kartą. Spółka oferuje obecnie doładowania serwisów internetowych Onet.pl (OnetSkype, Sympatia.pl i OnetPlayer), a także płatności rachunków.

MCI Management S.A. jest wiodącym funduszem technologicznym, wyspecjalizowanym w inwestycjach w Internet, Ecommerce, Mobile, Wireless, Software, IT, Biotechnology / Life Science , Media, Innovations na terenie Polski i Europy Centralnej. Od lutego 2001 fundusz jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ( wycena rynkowa 200 mln PLN ).Fundusz zrealizował łącznie 24 inwestycje w ramach funduszy TechVentures’99 i TechVentures’03 oraz dokonał 8 transakcji wyjść.

W portfelu MCI znajdują się :

 Bankier.pl - portal finansowy
 Clix Software - dostawca rozwiązań CRM
 Computer Communication Systems - integrator systemów informatycznych
 Comtica - producent formatów i rozwiązań mobilnych dla mediów i przedsiębiorstw
 DomZdrowia.pl - apteka internetowa
 FinSkog - producent systemów GIS dla administracji
 Hoopla.pl - sklep internetowy AGD/RTV
 Iplay.pl - muzyczny sklep internetowy
 Nostromo – dostawca rozrywki kontentu mobilnego
 One2One - integrator rozwiązań mobilnych
 Retail Info - porównywarka cenowa , agregacja promocji dużych sieci retailowych
 S4E - dostawca rozwiązań pamięci masowych
 Telecom Media - agregator kontentu mobilnego
 Travelplanet.pl - internetowe biuro podróży
 Naviexpert – dostawca rozwiązań nawigacji personalnej


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.12.2006 r.

Nowe komórki firmy Nokia, 11:41

Nadchodzi Ethernet 100-Gigabit , 11:23


Nowsze

11.12.2006 r.

3DMark 07 będzie zoptymalizowany pod czterordzeniowce, 15:36

Kradzież haseł, spam i oszustwa - największe zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego w 2007 r., 15:44


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.14 | SQL: 10 | Uptime: 1 day, 7:12 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl