heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 7 czerwca 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 11 października 2006, 20:18

Chińscy hakerzy zaatakowali USA

Chińscy hakerzy zaatakowali sieć komputerową Departamentu Gospodarki Stanów Zjednocznonych. Eksperci do spraw zabezpieczeń ustalili źródło ataku, zlokalizowane w chińskiej prowincji Guangdong. Pojawiły się przypuszczenia, że rząd chiński wiedział o planowanym ataku.

Zakres ataku obejmował tę część Departamentu Gospodarki, która jest odpowiedzialna za zarządzanie technologią w aspekcie rynkowym i militarnym, a także badaniem systemów komputerowych. Dane, do jakich udało się dotrzeć chińskim hakerom, zawierały informacje dotyczące prawnych kwestii eksportu z USA. Potencjalną przyczyną ataku mogła być chęć uzyskania informacji na temat eksporterów, ponieważ żadne spośród przechowywanych danych nie uległy zniszczeniu ani przetworzeniu.

Nie był to pierwszy atak ze strony chińskich hakerów na sieci komputerowe zachodnich rządów. Obecny incydent może jednak zaszkodzić firmie Lenovo, która czeka na decyzję Departamentu Stanu, w sprawie dostarczenia blisko 18 tys. komputerów na potrzeby amerykańskiej administracji. W obliczu ataku hakerów, decydenci mogą jednak zmienić zdanie, zasłaniając się bezpieczeństwem narodowym.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.10.2006 r.

Google kupiło YouTube, 8:44

Gry dla komórek coraz popularniejsze, 8:42


Nowsze

11.10.2006 r.

Mobilny trójwymiar, 20:21

Nowa generacja PCI Express, 20:22


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.88 | SQL: 15 | Uptime: 181 days, 13:52 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl