heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 26 lipca 2006, 15:29

Zintegrowana platforma ATi/AMD w 2008

AMD i ATi połączyły się w tym tygodniu i już snują plany na przyszłość – do 2008 roku ma powstać platforma o wysokim stopniu integracji. Specjaliści branżowi wyobrażają sobie układy pełniące jednocześnie funkcje procesora systemowego i graficznego.

Wyobrażenie takie nie jest wyssane z palca, ponieważ AMD zgłosiło już do opatentowania technologię pozwalającą CPU i GPU korzystać ze wspólnej pamięci cache – to spory krok ku integracji.

Dodać należy, że AMD wspominało już w tym roku o technologii skrywającej sie pod nazwą Torrenza, zakładającej bardzo małe opóźnienia w komunikacji między procesorem, pamięcią i chipsetem. Charakterystyczną cechą Torrenzy miałby tez być wysoka skalowalność.

"Jeszcze nie tak dawno koprocesor był oddzielnym kawałkiem krzemu" powiedział Dirk Meyer, szef AMD.

Tymczasem witryna Bytesector przeprowadziła wywiad z rzecznikiem prasowym nVIDII, na temat mariażu AMD i ATi. Z wywiadu wynika, że firma bynajmniej nie zamierza ochładzać kontaktów z AMD, wręcz przeciwnie, planuje dalszą owocną współpracę.

"AMD potrzebuje i chce wsparcia ze strony naszych marek – nForce, GeForce, Quadro i SLI, a więc zamierzamy kontynuować współpracę. Zaistniała sytuacja jest dla nas o tyle sprzyjająca, że teraz będziemy najbliższym partnerem Intela na polu chipsetów" powiedział Derek Perez z nVIDII.

Zapytany delikatnie o ewentualne wspólne plany wiążące się z Intelem, rzecznik odpowiedział że "strategią nVIDI jest dostarczanie układów graficznych i chipsetów na rynek PC jako indywidualny producent".

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.07.2006 r.

Google - wyszukiwarką wirusów?, 15:26

Komórka Motoroli z HSDPA, 15:25


Nowsze

26.07.2006 r.

Największy ekran HDTV, 15:32

Kanada: Zune ma nieodpowiednią nazwę, 15:33


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


michau - 07 września 2006, 19:08

Takie rozwiazanie moze byc ciekawe, ale zapewne drogieAutor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 17.20 | SQL: 9 | Uptime: 527 days, 20:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl