heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 24 lipca 2006, 14:09

AMD wykupuje ATI

Koncern AMD oficjalnie potwierdził podpisanie umowy z ATi, na mocy której przejmie kanadyjskiego producenta grafiki. Aby sfinansować transakcję, AMD zaciągnął w bankach pożyczkę w wysokości 2,5 miliarda dolarów. Zdaniem analityków rynkowych, jest to najważniejsza fuzja w tym roku, która może zagrozić dominującej pozycji Intela na rynku oraz stanowi duży cios dla odwiecznego rywala ATI – firmy nVidia.

Przedstawiciele AMD oznajmili, że firma zgodziła się zakupić wszystkie udziały w firmie ATI za łączną kwotę 5,4 miliarda dolarów, w tym 57 mln USD w akcjach AMD. Jednocześnie potwierdzili, że oczekują jeszcze na zatwierdzenie umowy przez dotychczasowych udziałowców kanadyjskiego producenta.

Z pomocą finansować dla koncernu AMD przyszła firma inwestycyjna Morgan Stanley Senior Funding, która zdecydowała się wyłożyć w ramach długoterminowej pożyczki 2,5 miliarda dolarów.

Przejęcie kanadyjskiego producenta będzie się również wiązało z redukcją zatrudnienia w firmie ATI, w celu zminimalizowania kosztów o ok. 75 mln USD. Pracy nie straci dotychczasowy dyrektor zarządzający ATI - Dave Orton, który zostanie mianowany wiceprezesem AMD, odpowiedzialnym za oddział produkcji układów graficznych marki ATI.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.07.2006 r.

Amnesty krytykuje Microsoft, Google i Yahoo!, 17:38

Google nadal rośnie w siłę, 17:36


Nowsze

24.07.2006 r.

Skype przez Wi-Fi, 14:11

Odtwarzacz Zune w październiku?, 14:14


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.81 | SQL: 18 | Uptime: 139 days, 12:24 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl