heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 19 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 20 lipca 2006, 17:38

Amnesty krytykuje Microsoft, Google i Yahoo!

Organizacja praw człowieka Amnesty International zarzuciła w czwartek amerykańskim firmom internetowym Microsoft, Google i Yahoo!, że współuczestniczą w cenzurowaniu przez Chiny Internetu.

Koncerny te, dbając o własne interesy gospodarcze, ulegają naciskom chińskich władz - krytykuje AI w wydanym w Londynie oświadczeniu. W ten sposób - kontynuuje organizacja - przyczyniają się do naruszania praw człowieka w Państwie Środka.

Amerykańskie koncerny oferujące popularne wyszukiwarki internetowe są od dłuższego czasu obiektem krytyki - zarzuca im się, że zgodnie z wytycznymi Pekinu blokują drażliwe, niewygodne dla komunistycznych władz, informacje, uniemożliwiając korzystanie z takich stron przez użytkowników w Chinach.

Amnesty uważa, że w stosunkach z władzami w Pekinie firmy te są "szczególnie chętne". "Twierdzą one, że przestrzegają miejscowych przepisów, podczas gdy w rzeczywistości ulegają politycznym naciskom" - czytamy w oświadczeniu AI.

Jednocześnie AI wzywa do wysyłania do koncernów maili z protestami przeciwko takim praktykom.

Nie jest to pierwsza tego rodzaju krytyka pod adresem Yahoo!, Microsoft'u i Google'a. W lutym cenzurowanie internetu w Chinach przy wsparciu amerykańskich firm skrytykowała podkomisja spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA, a na początku lipca Parlament Europejski.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.07.2006 r.

Google nadal rośnie w siłę, 17:36

Brytyjskie prawo nie dla hakerów, 11:54


Nowsze

24.07.2006 r.

AMD wykupuje ATI, 14:09

Skype przez Wi-Fi, 14:11


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.93 | SQL: 24 | Uptime: 164 days, 14:38 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl