heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 26 listopada 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 13 maja 2006, 16:51

Lublin: Student i maturzysta okradali bankowe konta internetowe

Pod zarzutem okradania bankowych kont internetowych lubelska policja zatrzymała 20-letniego studenta informatyki jednej z warszawskich prywatnych uczelni Mateusza R. oraz 19-letniego maturzystę z technikum w Lublinie Artura J.

Młodzi ludzie w marcu przelali z cudzych kont i wypłacili z bankomatów co najmniej 8 tys. zł. Grozi im kara do 8 lat więzienia - poinformował w sobotę sierż. Witold Laskowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

"Artur J. był w trakcie zdawania matury. Sąd aresztował go już na trzy miesiące. Mateusz R. został w sobotę doprowadzony do prokuratora. W jego przypadku też wnioskujemy o zastosowanie aresztu" - dodał Laskowski.

Mateusz R. włamywał się na internetowe konta bankowe. Pieniądze z nich przelewał na inne konta, m.in. na konto założone przez Artura J. Dokonał co najmniej czterech przelewów na kwotę przeszło 8 tys. zł. Pieniądze zostały pobrane z bankomatów w Lublinie.

Policja poszukuje dwóch młodych mieszkańców podlubelskich miejscowości, na których konta także trafiały nielegalnie przelane pieniądze. Śledczy będą sprawdzać, czy nie było większej liczby hakerskich przelewów i innych osób zamieszanych w ten proceder.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.05.2006 r.

Logitech przedstawia zestaw dla graczy, 13:58

12.05.2006 r.

Nowy format zapisu AVCHD, 17:13


Nowsze

14.05.2006 r.

Podejrzany o rozpowszechnianie pornografii w Internecie trafił do aresztu, 22:11

Intel szykuje cięcia w firmie, 22:13


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.83 | SQL: 14 | Uptime: 368 days, 3:46 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl