heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 26 listopada 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 7 kwietnia 2006, 10:31

Wzrost zatrudnienia w sektorze IT

Jak podają najnowsze badania firmy Eurocom Worldwide, prawie dwie trzecie wszystkich europejskich firm technologicznych planuje w ciągu najbliższego roku zwiększyć zatrudnienie.

Największe szanse na znalezienie pracy będą mieć inżynierowie oprogramowania, specjaliści od zarządzania projektami oraz osoby z doświadczeniem w sprzedaży międzynarodowej.

Raport firmy Eurocom Worldwide przewiduje również wzrost liczby pracowników w chińskich fabrykach różnych producentów, z uwagi na niskie koszty pracy. W rezultacie zarówno Europa, jak i Stany Zjednoczone powoli tracą swoje pierwszoplanowe role głównych ośrodków produkcji technologii.

Przykładem zachodzących zmian jest japoński koncern NEC, który przenosi produkcję półprzewodników z Irlandii do jednego z państw azjatyckich. Efektem tej decyzji jest redukcja 350 etatów. Podobną restrukturyzację przeprowadziła firma Quantum Corporation z tym, że docelowym miejscem przeprowadzki została Europa Wschodnia.

Pomimo rosnącej roli Chin w branży IT, europejskie firmy nadal odnotowują wzrost dochodów i zamierzają dalej poszerzać swoją kadrę o wyspecjalizowanych pracowników.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.04.2006 r.

Podobny do iPoda, 10:31

Ultrakompaktowa cyfrówka Sony, 10:30


Nowsze

07.04.2006 r.

Nowe systemy pamięci masowej, 10:32

Mobilna komunikacja i radio w jednym, 10:32


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.93 | SQL: 13 | Uptime: 368 days, 3:20 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl