heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 6 kwietnia 2006, 01:16

Windows w komputerach Apple

Apple przez wiele lat odcinał się zarówno od procesorów Intela, jak i systemu operacyjnego Windows stworzonego przez Microsoft. Tymczasem macintoshe z Intelem już są, można też na nich uruchomić Windows.

Wczoraj Apple Computer udostępnił na swojej stronie internetowej oprogramowanie Boot Camp. Dzięki niemu właściciele najnowszych macintoshy z procesorami Intela mogą podczas uruchamiania komputera wybrać, na którym systemie operacyjnym chcą pracować - Mac OS, produkowanym przez Apple'a czy Windows XP.

Jak zapowiada spółka, aplikacja Boot Camp zostanie dołączona do nowej wersji systemu Mac OS - Leopard.

- Apple nie ma żadnego planu, by sprzedawać, ani wspierać Windows, ale od kiedy przeszliśmy na procesory Intela, wielu klientów wyrażało zainteresowanie, by móc uruchomić system Windows na naszych komputerach - tłumaczył Philip Schiller, wiceprezes marketingu Apple. Spółka liczy na to, że zwiększy w ten sposób sprzedaż swoich komputerów wśród zwolenników systemu Windows, który jest używany na ponad 90 proc. komputerów na świecie.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.04.2006 r.

Inżynieryjny Conroe sprzedany na aukcji, 19:16

Piraci przyznają się do winy, 11:18


Nowsze

06.04.2006 r.

7% Polaków kupiło coś w Internecie, 13:00

Bluetooth i problemy z bezpieczeństwem, 17:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.15 | SQL: 18 | Uptime: 26 days, 8:48 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl