heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 3 marca 2006, 13:15

Bariera 45-nanometrowa

Producenci układów scalonych przewidują, że po przejściu na proces produkcyjny 45 nanometrów utrzymanie obecnego poziomu produkcji może stać się niemożliwe. Przejście na tę technologię oznacza nie tylko większe trudności w przygotowywaniu samych układów, ale i urządzeń do ich produkcji.

Mówili o tym producenci układów podczas niedawnego panelu dyskusyjnego. Po przejściu na 45 nanometrów nie tylko układy scalone będzie trudniej produkować. Trudniejsze stanie się też stworzenie urządzeń i narzędzi do produkcji układów - powiedział Rob Mains z Sun Microsystem.

Problemem stanie się również, co zauważył Mike Fister, szef firmy Cadence, takie zoptymalizowanie narzędzi, by były one przydatne przy tworzeniu różnych platform sprzętowych.

Część przedstawicieli przemysłu przewiduje, że kłopoty te mogą spowodować, iż znacznie spadnie liczba przygotowywanych projektów. Od wielu już lat w ramach całego przemysłu powstaje około 15 tysięcy projektów rocznie. W przyszłości liczba ta może spaść do 2000 rocznie.

Z takim poglądem nie zgadza się m.in. przedstawiciel Suna, który twierdzi, że zawsze znajdzie się jakiś sposób na poradzenie sobie z trudnościami.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

03.03.2006 r.

SLI na wszystkie platformy, 13:14

Turion X2 w maju, 13:13


Nowsze

03.03.2006 r.

PC z 8-terabajtami, 13:16

XGI przejęte przez ATI?, 13:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.68 | SQL: 10 | Uptime: 63 days, 3:50 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl