Sobota, 18 lutego 2006, 14:03
Urząd ds. Informatyzacji
Jesienią tego roku powstanie Urząd ds. Informatyzacji - zapowiada wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn."Urząd ma odciążyć ministerstwa i urzędy od standaryzacji procesów wymiany informacji w administracji publicznej" - zaznacza.
Jak poinformowano na konferencji prasowej w środę 15 lutego, Urząd ds. Informatyzacji ma się także zająć tworzeniem wspólnego systemu do obsługi obywateli przez administrację. Do czasu jego powołania, międzyresortowy zespół opisze istniejące już w administracji rejestry i systemy informatyczne.
Według Dorna, już do końca lutego powstanie projekt ustawy powołującej Urząd ds. Informatyzacji. Projekt ten zostanie poddany konsultacjom międzyresortowym. Wicepremier informuje, że na szefa nowego urzędu będzie rekomendował prof. Józefa Oleńskiego, który wcześniej kierował zespołem PiS ds. informatyzacji.
Na konferencji prasowej zaprezentowano także nową koncepcję budowy sieci teletransmisyjnej WAN dla Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Jak podkreśla Dorn, nowa koncepcja jest tańsza od poprzedniej, zakłada też budowę sieci w oparciu o zasoby resortu spraw wewnętrznych i administracji oraz jedną z istniejących już sieci transmisyjnych. Według wicepremiera, umożliwi to oszczędności w wysokości 120 mln zł w ciągu pierwszych 3 lat budowy i eksploatacji sieci. Sama sieć ma kosztować do blisko 52 mln zł.
W listopadzie 2005 roku MSWiA zdecydowało o unieważnieniu prowadzonego przetargu na budowę sieci teleinformatycznej dla CEPiK-u. Oficjalną przyczyną takiej decyzji były błędy proceduralne. Pod koniec grudnia ub.r. wiceminister MSWiA Grzegorz Bliźniuk powiedział PAP, że resort zastanawia się nad sensem rozpisywania nowego przetargu na sieć dla CEPiK-u.
CEPiK zawiera dane oraz informacje o pojazdach i ich właścicielach. Są w nim także informacje o kradzieży i odnalezieniu pojazdu, czy też o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego.
Dorn dodaje, że skierował pod obrady Rady Ministrów rekomendację o przyjęciu standardu łączności TETRA jako obowiązującego dla służb ratunkowych i mundurowych. Z TETRY mają korzystać m.in. policja, straż pożarna, ratownictwo medyczne, służba więzienna, Służba Ochrony Kolei, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Wojsko Polskie w zakresie łączności cywilnej. MGA
Wersja do druku
Podobne tematy
Inteligentne urządzenia — takie jak smartwatch, smart TV, ruter czy aparat — są ze sobą połączone i tworzą coraz bardziej rozpowszechnione zjaw
, 19.09.2017 r.
Liczba szkodliwego oprogramowania atakującego urządzenia Internetu Rzeczy wzrosła ponad dwukrotnie w 2017 r.
, 19.09.2017 r.
Botnet Ztorg: niemal milion urządzeń mobilnych zainfekowanych w ciągu roku
, 02.06.2017 r.
Mobilny trojan bankowy zaatakował 318 000 użytkowników urządzeń z Androidem poprzez lukę w popularnej przeglądarce
, 24.02.2017 r.
OKI rozszerza swoje portfolio kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych
, 18.04.2015 r.Starsze
W 2005 więcej trojanów, 14:02
Przeprosi za zawieszenie się, 14:00
Nowsze
Nowa twarz Lary Croft, 12:43
Vista w ośmiu wersjach, 19:24
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.85 | SQL: 14 | Uptime: 643 days, 2:43 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl