heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 17 lutego 2006, 01:42

Studencki Festiwal Informatyczny pod koniec lutego

W roku 2005 dzięki wspólnej inicjatywie członków kół naukowych czterech krakowskich uczelni - Akademii Ekonomicznej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego - odbyła się pierwsza edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego.

Jest to cykliczna impreza, na której spotykają się studenci, pracownicy naukowi oraz profesjonaliści z branży IT. Na debiutanckim festiwalu wygłoszono 11 wykładów.

Tegoroczna edycja odbędzie się w Krakowie między 23 a 25 lutego. Prezentacje będą się odbywały w nowo wybudowanym ośrodku dydaktycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego - Auditorium Maximum.

Wśród gości znajdzie się m.in. Andrew Tanenbaum, profesor Wydziału Systemów Informatycznych na Vrije Universiteit w Amsterdamie, twórca systemu operacyjnego Minix, który stał się inspiracją i podstawą do napisania przez Linusa Torvaldsa pierwszej wersji Linuksa.

Uczestnictwo w festiwalu jest bezpłatne, należy się jednak zarejestrować, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie www.sfi.org.pl.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.02.2006 r.

Sesja rady miejskiej na żywo w Internecie, 11:33

Gadu-Gadu ma nowe VoIP, 11:32


Nowsze

17.02.2006 r.

Wielofunkcyjne urządzenie sieciowe, 1:43

MP3 w basenie, 1:46


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.42 | SQL: 15 | Uptime: 26 days, 9:13 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl