heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 30 grudnia 2005, 11:20

Kalifornia nie może zabronić dzieciom grania

Sędzia federalny zablokował przyjętą przez stan Kalifornia ustawę, która ograniczała dostęp do gier pełnych przemocy. Ronald Whyte uznał, że nowe prawo narusza Pierwszą Poprawkę do Konstytucji, gwarantującą wolność wypowiedzi.

W wydanej opinii Whyte napisał: Nasuwają się poważne pytania w świetle ograniczenia nieletnim przez stan Kalifornia ich praw wynikających z Pierwszej Poprawki. Podkreślił przy tym, że wśród tych pytań znajduje się i to, czy istnieje związek przyczynowy pomiędzy dostępem do takich gier a psychologicznym lub innym niekorzystnym wpływem na dzieci.

Kalifornia to kolejny stan, który wprowadził prawo ograniczające dzieciom dostęp do gier zawierających przemoc czy treści seksualne, i kolejne po Illinois, Michigan oraz Indianapolis i hrabstwie St. Louis miejsce, gdzie sądy zablokowały wprowadzone przepisy, powołując się na Pierwszą Poprawkę.

Podpisana przez gubernatora Arnolda Schwarzeneggera ustawa przewidywała, że dzieci nie powinny mieć dostępu do pełnych przemocy gier wideo. Te z kolei zdefiniowano jako gry, w których przedstawiono zabijanie, okaleczanie, rozczłonkowywanie ciał lub napad o podtekście seksualnym.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.12.2005 r.

Procesor Intel w technologii 65 nanometrów już jest, 21:50

NSA śledzi internautów?, 21:47


Nowsze

30.12.2005 r.

Sony wypłaca odszkodowania, 11:21

TP w pełni cyfrowa, 11:21


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.65 | SQL: 11 | Uptime: 83 days, 18:05 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl