heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 7 czerwca 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 17 grudnia 2005, 13:12

Analitycy: Stagnacja na europejskim rynku transmisji danych

Europejski rynek transmisji danych wzrósł tym roku tylko o 2 proc. Rośnie za to rynek usług związanych z szerokopasmowym dostępem do internetu. Rynek ten ma wartość 14,5 mld euro - poinformowały firmy analityczne Yankee Group i EMI w raportach.

Raport Yankee Group został przygotowany na podstawie analizy rynków transmisji danych i usług w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Raport EMI dotyczy całej Unii Europejskiej.

Według Yankee Group, na rynkach tych wyraźnie widoczna jest tendencja do rozwijania szerokopasmowego dostępu do internetu (DSL), natomiast powoli spadają przychody z transmisji danych. W 2009 roku przychody z usług i dostępu szerokopasmowego dla biznesu stanowić będą 46 proc. przychodów w firmach prowadzących dostęp i usługi informatyczne.

W sektorze korporacji większość, bo 56 proc. przychodów obsługujących je firm informatycznych pochodzić będzie z usług sieci Ethernet oraz VPN czyli wirtualnych sieci prywatnych stanowiących "węzły" w ramach internetu wydzielone dla pojedynczych przedsiębiorstw. Podobnie uważa EMI, twierdząc jednak, że większość przychodów (ponad 60 proc.) pochodzić będzie z VPN.

Według Yankee Group, w 2007 roku w siedmiu najszybciej rozwijających się gospodarkach Europy: brytyjskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, irlandzkiej, szwajcarskiej i szwedzkiej zostanie zakończony proces przechodzenia firm na usługi informatyczne oparte na internecie. Najszybciej ten proces zakończy się w Szwecji i Wielkiej Brytanii, przewidują analitycy.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.12.2005 r.

Koniec stron z bezpłatnymi tłumaczeniami, 23:07

Samsung produkuje GDDR3 900 MHz, 13:29


Nowsze

19.12.2005 r.

Apple zgarnie dużą pulę, 13:06

1TB od Iomega, 13:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.57 | SQL: 15 | Uptime: 181 days, 14:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl