heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 marca 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 27 listopada 2005, 20:20

Portale: jak się płaci w Internecie?

Klienci internetowi wybierają metody płatności, które dają im poczucie bezpieczeństwa. Jest to najczęściej gotówka przy odbiorze towaru. Sklepy elektroniczne zachęcają do płacenia online i podkreślają ich duże zabezpieczenia. Potwierdzają to opinie sprzedawców.


Mariusz Kuziak,
Interia.pl


Polscy klienci w przytłaczającej większości preferują płatność „za pobraniem”. Lepsze z punktu widzenia zarówno sklepu, jak i wygody kupującego, są wszystkie formy płatności online, zwłaszcza te wolne od wymagań stawianych przez banki przy przyznawaniu kart kredytowych.
Na obecnym etapie obawy użytkowników internetu dotyczące bezpieczeństwa transakcji – choć są zupełnie nieracjonalne – wciąż powodują duży problem ze zwiększeniem sprzedaży w sklepach oferujących możliwość płacenia wyłącznie kartą kredytową.


Katarzyna Halicka,
Wirtualna Polska


Internauci korzystają najczęściej z opcji „odbiór towaru za zaliczeniem pocztowym”. Coraz popularniejszą formą realizacji transakcji będzie zaś karta płatnicza, czyli realizowane za jej pośrednictwem bezpieczne, szybkie, niskoprowizyjne płatności.


Przemysław Szydłowski,
Hoopla.pl


W Hoopla.pl dominuje płatność kurierowi przy odbiorze towaru. Nie jest to zbyt wygodna forma, klient musi zadbać o odpowiednią, często niemałą ilość gotówki w domu. Przelew na konto to drugi najpopularniejszy rodzaj płatności.
Hoopla.pl oferuje możliwość realizowania płatności elektronicznych, które obecnie nabierają coraz większego zaufania u klientów.


Przemysław Pluta,
eBay Polska


Przewidujemy, że coraz częściej wybierana będzie możliwość zapłacenia w systemie PayPal. W Polsce usługa ta dostępna jest wprawdzie od niedawna i na razie w dosyć ograniczonej formie (możliwe jest tylko dokonywanie wpłat), jednak szybki rozwój portalu eBay i e-handlu w Polsce pozwala przypuszczać, że ten rodzaj płatności powoli będzie wypierać tradycyjne. Jest od nich o wiele szybszy, bezpieczniejszy i tańszy.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.11.2005 r.

mBank króluje na wirtualnym rynku, 20:13

2 mld zł złych inwestycji, 19:32


Nowsze

28.11.2005 r.

Gigabyte z czterema slotami PCI-E, 11:38

Kolejny krok do komputerów kwantowych, 11:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 3.10 | SQL: 18 | Uptime: 102 days, 2:23 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl