heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 25 listopada 2005, 13:06

Powstało Stowarzyszenie Dziennikarzy i Mediów Internetowych

Powstało Stowarzyszenia Dziennikarzy i Mediów Internetowych. Jego celem jest m.in. działanie zmierzające do uporządkowania prawa dotyczącego publikacji w sieci - poinformował PAP w czwartek pomysłodawca stowarzyszenia, Krzysztof Łoziński z internetowego magazynu publicystów "Kontrateksty".

Spotkanie założycielskie stowarzyszenia odbyło się w środę w Warszawie; obecnie trwa procedura rejestracyjna.

"Dziennikarze internetowi mają szereg problemów. Głównym jest to, że w większości pracują za darmo. Cały dochód z publikowania w internecie trafia do dystrybutora treści, providera internetowego" - tłumaczył w rozmowie z PAP Łoziński.

"Możemy wprowadzić płatne serwisy, ale wtedy ludzie przestaną nas czytać" - zaznaczył. Jego zdaniem, lepszym pomysłem wydaje się nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie i wprowadzenie możliwości przekazywania 1 proc. podatku PIT nie tylko na organizacje pożytku publicznego, ale też media internetowe.

Stowarzyszenie jest organizacją apolityczną, o charakterze zawodowym. W statucie zapisano, że jego członkami mogą być dziennikarze przestrzegający prawa RP.

Według Łozińskiego, w Polsce działa kilkadziesiąt gazet i czasopism internetowych. Poza kilkoma dużymi tytułami ogólnokrajowymi, wychodzącymi wyłącznie w internecie, oraz wydaniami internetowymi gazet drukowanych, działa duża liczba gazet lokalnych i tematycznych. Wychodzą też gazety internetowe mniejszości narodowych (wietnamskie, białoruskie), a poza granicami Polski wychodzi sporo tytułów polonijnych.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.11.2005 r.

Telewizja Bez Granic - europejska telewizja w Internecie, 12:58

Holograficzne dyski Maxella, 12:55


Nowsze

26.11.2005 r.

Macedonia krajem WLAN, 14:10

Mozilla: konkurs na reklamówkę Firefox, 14:12


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.74 | SQL: 20 | Uptime: 495 days, 8:32 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl