heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 23 listopada 2005, 11:48

AMD zapowiada nowości

Advanced Micro Devices zapowiedziało we wtorek dwie nowości, które mają wspomóc firmę w umocnieniu pozycji na rynku. Jedną z nich jest wprowadzenie nowej marki produktów przeznaczonych do zadań multimedialnych, czyli rozwiązań które mogłyby rywalizować z intelowskim sprzętem Viiv; druga to zestaw procesorów czterordzeniowych oraz rozszerzenie listy instrukcji dla układów AMD 64.

Plany wprowadzenia nowej marki dla sprzętu do zadań multimedialnych ujawnił Henri Richard, szef sprzedaży i marketingu AMD, na corocznym spotkaniu podsumowującym w głównej siedzibie firmy w Silicon Valley. Nazwa nowej marki na razie nie została ujawniona, wiadomo tylko tyle, że premiera nowej platformy ma się odbyć w przyszłym roku. Rozwiązanie AMD ma przede wszystkim konkurować ze sprzętem Viiv Intela. Maszyny oparte na tej technologii będą wyposażone w pilota zdalnego sterowania i będą pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Media Center Edition. Według Intela, użytkownik tego typu komputera powinien mieć możliwość przede wszystkim oglądania telewizji, grania w gry i pobierania danych z sieci, np. muzyki. Wszystkie te czynności powinien móc wykonać przy użyciu zintegrowanego systemu sterowanego pilotem. Pierwsze komputery Viiv mają być dostępne na początku przyszłego roku.

Jak na razie AMD nie określiło dokładnie, kiedy nowa technologia będzie dostępna na rynku, ani co dokładnie będzie oferować użytkownikom.

Z kolei na 2007 rok zaplanowana jest premiera nowych procesorów czterordzeniowych, jak również rozszerzenie listy instrukcji dla układów AMD64. Niestety, za dwa lata będą dostępne nowe chipy tylko w próbnych wersjach, a masowa ich produkcja rozpocznie się później. Kiedy dokładnie nie wiadomo. Prawdopodobnie nowe procesory AMD będą wytwarzane w technologii 65 nm. Nowe układy będą oferowały wsparcie dla pamięci cache poziomu trzeciego, która w procesorach AMD nie była wykorzystywana od 1999r.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.11.2005 r.

Rekordowy rok dla komórek, 11:47

Firefox sprawdza legalność systemu Windows, 2:41


Nowsze

23.11.2005 r.

HDTV w telewizji Sky, 11:56

Xbox 360 na aukcji eBay, 11:58


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.00 | SQL: 13 | Uptime: 527 days, 19:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl