heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 21 listopada 2005, 14:42

Uśmiechnij się... awatarem

Firma Oki Electric Industry opracowała nowatorską technologię FaceCommunicator, która umożliwia wyrażanie nastroju użytkownika podczas rozmów online za pośrednictwem awatara. Animowana postać automatycznie „śledzi” mimikę internauty i dostosowuje się do jego wyrazu twarzy.

Dane płynące z kamer internetowych, instrukcji głosowych i wprowadzanych za pomocą klawiatury są na bieżąco analizowane i wpływają bezpośrednio na wygląd animowanych awatarów. Nowa technologia została opracowana z myślą o użytkownikach, którzy chcą zachować prywatność podczas pierwszych kontaktów online przy wykorzystaniu m.in. czatów, internetowych rozmów wideo, czy komunikatorów „komórkowych”. Ponadto, animowane awatary umożliwiają wyrażanie emocji trudnych czasami do opisania.

Użytkownik, w zależności od nastroju, może dokonywać zmian zarówno kształtu animowanego awatara, jak i tła, na którym postać jest wyświetlana. Ponadto, niektóre z dostępnych animowanych postaci potrafią poruszać brwiami i ustami, co sprawia że rozmowa internetowa nabiera bardziej realistycznego wymiaru.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.11.2005 r.

Czytające magiczne pióro, 14:41

iTunes dziurawe, 14:31


Nowsze

21.11.2005 r.

Pen Drive nie do zgubienia, 14:43

Nikt nie chce kupić Windows XP N, 14:44


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.72 | SQL: 9 | Uptime: 215 days, 20:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl