heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 30 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 21 listopada 2005, 14:41

Czytające magiczne pióro

Już jakiś czas temu naukowcy udowodnili, że głośne czytanie dziecku sprzyja jego rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu. W Polsce tą chwalebną inicjatywę promuje ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom", a w Korei ... opracowano specjalne pióro, które może przeczytać dziecku książkę.

Firma DAEGEON Technology przedstawiła produkt, który może zastępować rodziców zajętych własną karierą, czy po prostu mających wstręt do bajek. Magiczne pióro wyposażone jest wyposażone w niewielki skaner, który odczytuje tekst książki. Do urządzenia dostępne są odpowiednie „wkładki multimedialne” zawierające oryginalny tekst oraz efekty dźwiękowe.

Aby odczytać książkę dziecko musi przesunąć pióro nad literą bądź obrazkiem. Następnie odczytany obraz jest dekodowany i rozpoznawany, po czym system odtwarza dźwięk właściwy dla danego obrazka lub wymowę jednej z 16 liter alfabetu.

Elektroniczna książka jest podzielona na kilka rozdziałów tematycznych, np. Śpiewanie, Czynności, Granie, Zabawa, Historie, Dziennik, które są dostosowane do rozwoju dziecka.

Niestety, pióro umożliwia na razie odczytywanie książek tylko w języku koreańskim, niemniej producent zapowiedział, że rozważa możliwość rozszerzenia funkcjonalności swojego produktu o wsparcie dla języków chińskiego i japońskiego.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.11.2005 r.

iTunes dziurawe, 14:31

Google Book Search, 12:41


Nowsze

21.11.2005 r.

Uśmiechnij się... awatarem, 14:42

Pen Drive nie do zgubienia, 14:43


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.86 | SQL: 9 | Uptime: 310 days, 18:25 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl