heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 18 listopada 2005, 13:33

Branża IT dnem mody

W Sydney odbyła się organizowana przez Melanie Moss - rodzimą stylistkę mody – impreza, na której zaprezentowano najgorzej ubranych pracowników. Okazuje się, że niechlubną palmę pierwszeństwa dzierżą osoby zatrudnione w działach IT.

Według Moss największymi „błędami odzieżowymi” branży IT są m.in. podkoszulki z krótkimi rękawami, czy źle dobrane kolorystycznie skarpetki. „Większość pracowników branży IT nie ma cały czas kontaktu z klientem, dlatego wyróżnia ich tendencja do niedbalstwa” – tłumaczy Moss. Najgorzej prezentują się pracownicy wsparcia technicznego, nieco lepiej sprawa wygląda jeżeli chodzi o pracowników działów projektowych i produkcyjnych, choć i tak większość osób tam zatrudnionych przychodzi do pracy w popularnych T-shirt’ach, co jest pozostałością po okresie rozluźnienia obyczajowego lat 90.

Co ciekawe, stylistka odrzuca kwestię pieniędzy, jako głównego czynnika kiepskiego stylu ubierania się pracowników branży IT. Chodzi nie tyle o codzienne pojawianie się w pracy w garniturze, ale o właściwy dobór koszul, z dobrych surowców, z miłym wzorem czy nadrukiem. Moss zwraca szczególną uwagę na rodzaj materiałów, które dobrze wyglądają. "Poliester nie nosi się dobrze, ponadto chłonie pot i śmierdzi”.

Aby pocieszyć „komputerowców” Melanie Moss przyznała, że według niej na drugim miejscu pod względem niewłaściwego ubierania się do pracy znalazły się osoby pracujące w handlu, czyli teoretycznie te, które non stop stykają się z klientem.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.11.2005 r.

Pamięci Intela dla komórek, 13:32

Kolorowa muzyka Kenwooda, 13:31


Nowsze

18.11.2005 r.

Nie będzie X1800 dla złącza AGP, 13:36

Google: 400 dolarów za akcję, 13:38


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.09 | SQL: 12 | Uptime: 590 days, 13:33 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl