heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 8 listopada 2005, 13:52

Niebieski bank USB

Walcząc o utrzymanie klientów urzędy pocztowe z niektórych krajów europejskich (np. Niemiec, Włoch czy Holandii) rozszerzają zakres swoich usług o czynności dotychczas zarezerwowane dla banków. Dzięki temu klienci nie tylko oszczędzają swój czas – stojąc tylko w jednej kolejce - ale także i pieniądze, gdyż opłaty w bankach pocztowych są zwykle niższe, niż bankach „marmurowych”.

Holenderski Postbank poszedł jednak krok dalej i przygotował specjalną ofertę dla swoich klientów z przedziału wiekowego ...od 7 do 11 lat, w ramach programu „Blue Box”. Pod opieką rodziców dzieci mogą założyć sobie konto „Easy Blue”, do którego dołączany jest niebieski “Piggybank” (zwany także „Blue Box”), czyli elektroniczną skarbonkę wyposażoną w złącze USB. “Piggybank” jest podłączany do komputera z dostępem do internetu i stanowi swoisty rodzaj interfejsu komunikacji z bankiem. Kiedy dziecko postanowi ulokować swoje oszczędności na koncie „Easy Blue”, wystarczy że włoży je do “Piggybanku”, który automatycznie obliczy sumę pieniędzy i zaktualizuje dane na koncie bankowym. Ponadto, „Blue Box” może także pełnić rolę stopera, albumu na zdjęcia fotograficzne, czy konsoli do gier, która także umożliwia dziecku połączenie się z edukacyjnymi stronami internetowymi.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

08.11.2005 r.

Nowa płyta główna Albatrona, 13:51

Nowy robak zagrożeniem dla Linuksa, 13:51


Nowsze

08.11.2005 r.

Zapowiedź niedoborów plazm, 14:00

Rzut plikiem na odległość, 14:01


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.57 | SQL: 18 | Uptime: 215 days, 20:38 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl