heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 30 października 2005, 06:06

Kraków promuje się w Niemczech

Prawie 1 mln zł przeznaczy Kraków na swoją promocję, wykorzystując billboardy, reklamy radiowe i internetowe. Władze chcą zwiększyć napływ turystów z Niemiec. Niedługo można się spodziewać promocji kolejnych polskich miast.

Kampania promocyjna przeprowadzona przez władze Krakowa jest największą tego typu promocją w Polsce. Obejmie zarówno kraj, jak i zagranicę. Reklamy miasta zawisną na 400 billboardach firmy outdoorowej Ströer w największych miastach środkowej i południowej Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, na Śląsku. To jednak nie wszystko. Kraków chce ściągnąć także turystów z Niemiec.

– Promocja u zachodniego sąsiada obejmie swym zasięgiem najważniejsze metropolie Niemiec: Berlin, Kolonię, Stuttgart, Hamburg oraz Dortmund – twierdzi Katarzyna Gądek, dyrektor ds. promocji Urzędu Miasta Kraków. I dodaje, że wybierano te miasta, z którymi łączą Kraków tanie połączenia lotnicze.

Kampania w Niemczech potrwa do końca października, będzie kosztować Kraków prawie 1 mln zł i zostanie sfinansowana ze środków własnych.

Akcja Krakowa nie będzie odosobniona. Już niedługo ruszy promocja Wrocławia na billboardach w całej Polsce. Przetarg wygrała firma reklamowa AMS. Prowadzone są także rozmowey ze Ströerem w sprawie kampanii wizerunkowej w Niemczech. O podobnych akcjach myśli także Gdańsk, który chce jednak reklamować się w innych państwach Europy, nie tylko w Niemczech.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.10.2005 r.

Komputer w dyni, 14:03

28.10.2005 r.

Kosmiczni lekarze-roboty, 16:05


Nowsze

30.10.2005 r.

Internet szerokopasmowy. Polska na 25 miejscu w OECD, 6:59

Superkomputer Blue Gene/L pokonał sam siebie, 12:31


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.22 | SQL: 15 | Uptime: 74 days, 17:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl