heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 22 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 26 września 2005, 13:20

Chiny regulują Internet

Od niedzieli władze Chin zaostrzyły - i tak już mocno restrykcyjne - prawo dotyczące korzystania z internetu. Wprowadzenie nowych zapisów zwiększa kontrolę państwa nad dostępnymi informacyjnymi witrynami WWW, a także np. grupami dyskusyjnymi i forami.

"Państwo będzie blokowało dostęp do jakichkolwiek informacji naruszających bezpieczeństwo narodowe i publiczny interes" - tak brzmiał komunikat rządowej agencji Xinhua, ogłaszający wprowadzenie nowych regulacji. Agencja nie podała szczegółów dotyczących nowych ograniczeń, ale wiadomo że dostępne strony internetowe będą musiały "służyć obywatelom i socjalizmowi" oraz wspierać ogólną politykę władz Państwa Środka.

Media informacyjne, które obecnie już działają w Chinach, będą musiały uzyskać zezwolenie na uruchomienie strony internetowej, natomiast nowe tytuły na rynku będą musiały zarejestrować swoją działalność w agencjach rządowych kontrolujących media. Na pocieszenie pozostaje fakt, że władze chińskie zdecydowały się zlikwidować cyber-policję, która "patrolowała" internet i wyszukiwała niepokornych, którzy łamali obowiązujące prawo.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.09.2005 r.

Potęga Google niepokoi władze bezpieczeństwa, 0:09

23.09.2005 r.

Branża IT wylęgarnią miliarderów, 18:53


Nowsze

27.09.2005 r.

Kaspersky chroni stacje robocze, 12:06

Napęd HD DVD dla notebooków, 17:35


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.65 | SQL: 18 | Uptime: 297 days, 14:10 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl