heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 28 stycznia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 15 maja 2019, 22:34

Władze Chin zablokowały w tym kraju dostęp do Wikipedii we wszystkich językach

W kwietniu fundacja Wikimedia ustaliła, że Wikipedia nie jest już dostępna w Chinach (…) Po bliższej analizie wewnętrznych raportów ruchu możemy potwierdzić, że zablokowano wszystkie wersje językowe Wikipedii” - napisała rzeczniczka fundacji Samantha Lien w e-mailu cytowanym przez agencję Reutera i stację BBC.

Internetowa encyklopedia dołączyła tym samym do tysięcy stron internetowych blokowanych przez chińskie władze za pomocą tzw. wielkiego chińskiego firewalla. Są wśród nich również serwisy Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, komunikator WhatsApp czy witryny wielu niezależnych od Pekinu mediów.

Chiny blokowały wcześniej dostęp do Wikipedii po chińsku oraz do pojedynczych artykułów w innych językach, dotyczących spraw niewygodnych dla komunistycznego reżimu, takich jak masakra na Placu Tiananmen w Pekinie z 1989 roku czy himalajskiego regionu Tybet.

Chińskie biuro ds. cyberprzestrzeni, które nadzoruje cenzurę sieci, nie odpowiedziało na prośbę agencji Reutera o komentarz.

Forsal

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.05.2019 r.

Cyberoszuści stosujący phishing polują na fanów filmu z serii Avengers, 14:04

Aktywność cyberprzestępcza w I kwartale pod znakiem geopolityki, 14:01


Nowsze

15.05.2019 r.

Nanopłatki tlenku grafenu kontrolują działanie synaps, 22:37

Szwecja ponownie otwiera śledztwo przeciwko Assange'owi, 22:37


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.59 | SQL: 22 | Uptime: 51 days, 2:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl