heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 23 marca 2019, 21:13

20 letni haker nie odpowie za ataki DDoS

Holenderski nieletni haker, który wykorzystując botnet Mirai przeprowadził szereg ataków DDoS, przeprosił i …został zwolniony.

Zaczęło się niewinnie, miał 13 lat i rodzinę, którą dotknęły kłopoty finansowe, a młody człowiek chciał mieć kieszonkowe. Gdy dowiedział się, że twórca szkodliwego oprogramowania Mirai IoT zarobił 100 tys. dolarów, użył swoich zdolności informatycznych i opracował podobny schemat.

Holender operował botnetem DDoS, w którego skład wchodziło do 10 tys. botów (oszacowanie nieoficjalne) i używał go do generowania nadmiernego ruchu, przeciążającego systemy informatyczne BBC, Yahoo News i giganta handlu elektronicznego Zalando. Stworzony przez niego botnet wykorzystywał także do wyłudzania pieniędzy z giełd Bitcoin i witryn hazardowych. Jak świadczą dokumenty sądowe, między październikiem 2016 r. a październikiem 2017r. dzięki atakom zgromadził łącznie około 150 tys. dolarów.

Prokurator zażądał wyroku 24 miesięcy więzienia i 12 tys. euro odszkodowania dla niektórych ofiar. Ponieważ jednak młody mężczyzna wykazał skruchę i przeprosił w sądzie za swoje czyny, sędzia okazał współczucie i zasądził tylko 120 godzin prac społecznych oraz 377 dni aresztu dla nieletnich. Podsądny nie będzie jednak pozbawiony wolności, gdyż zaliczony mu został czas, który dotąd spędził w areszcie. Zwolnienie jest warunkowe i aby zachować wolność, przez 360 dni nie może złamać żadnych innych praw.

Skruszony haker przyznał też, że obecnie zajmuje się wydobyciem i spekulacją kryptowalutami. Sędzia ostrzegł go, że jego nowa aktywność także nie jest bezpieczna.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.03.2019 r.

Smart-ogródek, 22:07

Facebook - czy przetwarzanie danych było legalne?, 22:00


Nowsze

15.04.2019 r.

Polscy pracownicy odczuwają brak umiejętności IT, 15:35

Wyciekły dane 1,3 mln studentów i pracowników uczelni w Georgii, 15:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.34 | SQL: 13 | Uptime: 215 days, 22:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl