heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 23 września 2005, 18:53

Opera masowo pobierana

Ponad milion osób ściągnęło najnowszą wersję (8.5) przeglądarki Opera w ciągu pierwszych dwóch dni od jej publikacji, poinformowali wczoraj przedstawiciele Opera Software. Jak wynika z logów serwera, większość pobrań pochodziła od użytkowników Internet Explorera, twierdzi Jon S. von Tetzchner, CEO Opera Software. Jednak liczba pobrań może być znacznie większa, m.in. dzięki polskim serwisom udostępniającym ten program.

Udostępnienie całkowicie darmowej Opery - usunięto z niej baner reklamowy, ani nie trzeba już kupować licencji na jej użytkowanie - ma na celu zdobycie większego udziału w rynku przeglądarek.

Obranie właściwej drogi do realizacji tego celu potwierdzają nie tylko komentatorzy na całym świecie, ale również spore oblężenie na serwerach Opera Software. Po wtorkowej publikacji nowej Opery, firma Netcraft, zajmująca się m.in. monitoringiem ruchu w sieci, odnotowała wyraźne spowolnienie działania strony producenta tej przeglądarki.

Tempo ściągania najnowszej Opery jest dwukrotnie większe niż w przypadku kwietniowej publikacji przełomowej ósmej wersji tej przeglądarki.

Co ważne, pobrań może być znacznie więcej, gdyż wspomniany milion dotyczy tylko serwerów Opery. Z samych tylko polskich serwisów udostępniających tę przeglądarkę, ściągnięto już ponad 200 tys. kopii, poinformował przedstawiciel Opery na blogu Opera Watch.

Obecnie głównym celem Opera Software jest wyprowadzenie Opery na drugie miejsce w rankingu programów do przeglądania stron WWW. Nie będzie to łatwe i firma się z tym liczy - trudno będzie bowiem zahamować rozpędzony pociąg jakim jest Firefox, ale sukces tej ostatniej przeglądarki stanowi tylko jeszcze większy doping dla norweskiej firmy, stwierdził w wywiadzie dla Opera Watch Jon von Tetzchner, prezes Opera Software.

Krzysztof Gontarek
Dziennik Internautów

Ściągnij Operę.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.09.2005 r.

Wirtualna Polska w Internecie już 10 lat, 11:51

Za kilka lat Internet stanie się bezużyteczny, 11:50


Nowsze

23.09.2005 r.

Branża IT wylęgarnią miliarderów, 18:53

26.09.2005 r.

Potęga Google niepokoi władze bezpieczeństwa, 0:09


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.62 | SQL: 13 | Uptime: 26 days, 1:35 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl