heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 15 marca 2019, 21:42

Pożegnanie z systemem Windows 7

Microsoft na różne sposoby próbuje zachęcić użytkowników komputerów, aby korzystali z najnowszych wersji systemów operacyjnych. Jednym z przykładów była roczna promocja, która umożliwiała bezpłatną migrację z systemów Windows 7 oraz Windows 8.1 do Windows 10.

Wprawdzie akcja spopularyzowała najnowszą wersję „okienek”, ale nadal nie brakuje zwolenników poprzednich systemów. Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału. Niektórzy użytkownicy „siódemki” przyznają, że system jest na tyle dobry, że nie warto płacić za migrację do „dziesiątki”. Warto podkreślić, że wbrew obiegowym opiniom nadal istnieje możliwość darmowej aktualizacji systemów Windows 7 i 8.1 do wyższej wersji. Odmiennie przedstawia się sytuacja w przypadku klientów biznesowych, którzy ponoszą koszty związane z migracją do nowego systemu operacyjnego.

Windows 7 miał swoją premierę dziesięć lat temu. Jak powszechnie wiadomo koncern z Redmond powoli wygasza wsparcie dla tego systemu operacyjnego. O ile „ósemka” będzie wspierana do stycznia 2023 roku, o tyle „siódemka” tylko do 14 stycznia 2020 roku.

Według serwisu zdnet.com przedsiębiorcy, którzy nie rozstaną się z Windows 7 Enterprise, otrzymają ofertę płatnych usług. W pierwszym roku obowiązywania umowy będą płacić 50 dolarów za urządzenie, w kolejnym roku stawka wzrośnie dwukrotnie, zaś w trzecim aż do 200 dolarów. Jeszcze drożej trzeba będzie zapłacić za wsparcie techniczne dla Windows 7 Pro.

System operacyjny Windows 10 posiada szereg innowacji poprawiających wydajność systemu, zarządzanie pamięcią i zmniejszających awaryjność. Wraz z jego wdrożeniem klienci otrzymują dostęp do funkcjonalności niedostępnych w innych wersjach okienek, takich jak asystent głosowy Cortana, inteligentnego logowania Windows Hello, narzędzia do rysowania Windows Ink czy przeglądarki Edge.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż komputery przeznaczone dla systemu Windows 7 mają co najmniej siedem lat. Tej klasy sprzęt może mieć problemy nie tylko z obsługą OS oraz innych aplikacji.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.03.2019 r.

Szpital zapłacił hakerom prawie 15 tys. dolarów okupu po ataku ransomwareS, 21:40

04.03.2019 r.

IBM chce co roku dwukrotnie zwiększać wydajność komputerów kwantowych, 22:29


Nowsze

15.03.2019 r.

Twórca OneCoin aresztowany, 21:43

Hakowalne alarmy samochodowe narażają 3 mln pojazdów na kradzież , 21:45


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.40 | SQL: 16 | Uptime: 74 days, 16:26 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl