heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 4 marca 2019, 22:28

Niezałatana dziura w Chrome pozwala na kradzież informacji

Hakerzy aktywnie wykorzystują dziurę we wbudowanym w Chrome czytników PDF-ów. Dziura daje napastnikowi dostęp do takich informacji jak adres IP komputera, dane o wersji systemu operacyjnego, wersji Chrome'a czy pełną ścieżkę dostępu do pliku PDF.

Wiadomo, że złośliwe PDF-y wykorzystujące lukę pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku. Gdy użytkownik otworzy taki plik, informacje na temat komputera są przesyłane na serwer napastnika. Na szczęście dziura nie pozwala na kradzież haseł, to było możliwe dzięki niedawno odkrytej luce w Adobe Readerze.

Odkrywcy dziury poinformowali Google'a o problemie pod koniec grudnia. W lutym firma odpowiedziała, że wyda łatę do końca kwietnia. W takiej sytuacji firma, która znalazła dziurę zdecydowała się o niej poinformować wcześniej. Użytkownicy Chrome'a powinni korzystać z alternatywnego czytnika PDF lub też odłączać komputer od sieci podczas otwierania pliku PDF za pomocą Chrome'a.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.03.2019 r.

W przyszłości kupimy barwniki bez tuszu i wyświetlacze z kropli?, 22:27

450 tys. nazw użytkowników i haseł wykradzionych od brokera kryptowalut Coinmama, 21:35


Nowsze

04.03.2019 r.

IBM chce co roku dwukrotnie zwiększać wydajność komputerów kwantowych, 22:29

15.03.2019 r.

Szpital zapłacił hakerom prawie 15 tys. dolarów okupu po ataku ransomwareS, 21:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.18 | SQL: 14 | Uptime: 503 days, 23:30 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl