heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 4 marca 2019, 21:30

Surowsze kary za ataki ransomware w projekcie nowej ustawy w stanie Maryland

Od kilku lat stale przybywa incydentów typu ransomware, a po każdym udanym ataku pewność siebie cyberprzestępców rośnie. Podczas gdy zajmujący się bezpieczeństwem cybernetycznym eksperci cały swój wysiłek kierują na mozolne doskonalenie metod obrony przed szkodliwym oprogramowaniem, prawodawcy z amerykańskiego stanu Maryland próbują pójść na skróty: celem ich jest zwiększenie wymiaru kar pozbawienia wolności dla operatorów oprogramowania szantażującego.

Już od dawna eksperci podkreślają, że uleganie żądaniom operatorów oprogramowania ransomware nie tylko zachęca przestępców do kolejnych ataków, ale także nie daje pewności odzyskania danych. Wprawdzie nie ma wątpliwości, że dostępne obecnie rozwiązania pomagają zachować bezpieczeństwo, to jednak najlepszą obroną przed oprogramowaniem szantażującym pozostaje czujność i dyscyplina w tworzeniu zapasowych kopii danych.

Ze względu na specyfikę działalności ransomware, sprawcy ataków pozostają często na wolności. Dlatego właśnie ustawodawcy z Maryland zdecydowali się użyć metody zastraszenia, zwiększając do 10 lat więzienia karę za każdy atak szantażujący, którego wynikiem są straty przekraczające 1000 USD.

Cytując za DelmarvaNow:
Projekt ustawy Senate Bill 151 (Senatu Stanu Maryland), w połączeniu z projektem House Bill 211, kwalifikowałby powodujące stratę większą niż 1000 USD ataki ransomware jako przestępstwa, podlegające grzywnie w wysokości do 100 tys. USD i maksymalnemu wyrokowi, 10 lat, pozbawienia wolności.
Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem stanu Maryland atak typu ransomware, który powoduje stratę poniżej 10 tys. USD, jest uznawany jedynie za wykroczenie. Przestępstwem jest dopiero przypadek spowodowania strat przekraczających 10 tys. USD.


Zgodnie z nową ustawą karany będzie każdy atak ransomware, na dowolny podmiot i niezależnie od skali oraz intencji. Ale według autorki projektu, senator Susan Lee, propozycja ma na celu przede wszystkim powstrzymanie ataków na szpitale – w ostatnich latach wiele zakładów opieki zdrowotnej stanu Maryland dotknęły ataki szantażujące.

Każda branża narażona jest na ataki typu ransomware, a szczególnie nasze szpitale” – powiedziała senator Lee.

Ataki szantażujące na szpitale są nieustannym problemem w całym kraju. Często powodują poważne następstwa, w tym przypadki utraty życia, błędnych diagnoz i innych technicznych niedogodności dla lekarzy i pacjentów” – powiedziała reporterom Lee.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.03.2019 r.

Trojan bankowy RTM, którego celem są firmy, nadal aktywny, 21:27

20.02.2019 r.

Chińskie szyby oczyszczają powietrze ze smogu, 18:32


Nowsze

04.03.2019 r.

450 tys. nazw użytkowników i haseł wykradzionych od brokera kryptowalut Coinmama, 21:35

W przyszłości kupimy barwniki bez tuszu i wyświetlacze z kropli?, 22:27


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.46 | SQL: 10 | Uptime: 105 days, 23:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl