heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 31 maja 2017, 23:38

Historia firmy Kingston

Wszyscy uwielbiamy takie historie. To inspirujące, widzieć jak ludzie i firmy rozwijają się, ewoluują oraz zmieniają świat wokół nich. Taka jest historia firmy Kingston - od jednego pomysłu, który narodził się w 1987 r. do 3000 pracowników na całym świecie. Przebyliśmy długą drogę.
W tym roku świętujemy nasze 30-lecie w branży pamięci. Obecnie Kingston Technology jest największym niezależnym producentem pamięci na świecie.

Firma Kingston powstała w połowie lat osiemdziesiątych, w czasie kiedy coraz większą popularność zdobywały komputery stacjonarne oraz rosło zapotrzebowanie na pamięci. Inżynierowie John Tu oraz David Sun podjęli wyzwanie stawiane przez rynek. Pojedynczy moduł pamięci wewnętrznej (SIMM) był rewolucyjny, gdyż wykorzystywał starsze komponenty, które były wówczas dostępne na rynku. Współpraca inżynierów zrodziła nową technologię, nowy standard oraz nową firmę.

Inc. Magazine w 1992 roku nazwał firmę Kingston najszybciej rozwijającą się firmą prywatną w Stanach Zjednoczonych. Nasza firma stale się rozwija. Powiększyliśmy nasze portfolio o produkty służące do przechowywania danych oraz produkty przenośne. Wkrótce zostaliśmy uznani za jedną z 500 największych firm prywatnych w Stanach Zjednoczonych. W 1995 roku dołączyliśmy do „klubu miliarderów” osiągając sprzedaż przekraczającą 1,3 mld dolarów.
Kolejnym krokiem było utworzenie naszej europejskiej siedziby w Wielkiej Brytanii w 1997 roku. Rok później Industry Week umieścił firmę Kingston na liście „Top 5 globalnych producentów”.


Kingston wciąż jest jedną z największych prywatnych firm w Ameryce, jednym z najlepszych światowych producentów i pracodawców. Uruchomiliśmy również wiodący w branży tester pamięci i otworzyliśmy największy na świecie koncentrator pamięci masowej w Chinach. Nasza submarka HyperX trafiła na rynek, szybko stając się najlepszym wyborem dla graczy i entuzjastów gamingu na całym świecie. Niedługo potem Kingston został wiodącym na świecie producentem modułów pamięci dla produktów pamięci innych firm.

Jako pierwsi wyprodukowaliśmy w pełni bezpieczną pamięć USB z 128-bitowym szyfrowaniem (późniejsze modele z szyfrowaniem 256-bitowym). Przełamaliśmy także barierę pojemności pamięci przekraczając 16GB za pomocą karty DIMM oraz stworzyliśmy bezprzewodową pamięć masową.

Przez ostatnie lata nie spowolniliśmy tempa naszego rozwoju, wciąż osiągamy kolejne kamienie milowe. W 2014 roku HyperX ustanowił rekord świata w podkręcaniu z najwyższą częstotliwością na świecie. Rok temu nabyliśmy technologie oraz zasoby IronKey USB firmy Imation.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

31.05.2017 r.

ASUS wprowadza nowe płyty główne oparte na chipsecie X299, 23:36

11.05.2017 r.

Skąd pochodzą cyberataki na Polskę? , 0:33


Nowsze

31.05.2017 r.

Intel chce zintegrować Thunderbolt 3 w swoich procesorach, 23:39

TSMC testuje 7-nanometrowe chipy, 23:41


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.28 | SQL: 17 | Uptime: 590 days, 12:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl