heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 lutego 2017, 00:46

Dell wprowadza ekologiczne opakowania z odzyskanego plastiku

W ramach szeroko zakrojonego programu pilotażowego Dell przetwarza odpady, aby stworzyć z nich opakowania dla urządzeń 2w1 Dell XPS 13. Przedsięwzięcie to wpisuje się w szerszą strategię firmy, której celem jest stworzenie zrównoważonego łańcucha dostaw. Dzięki niej w roku 2017 ponad 7 ton plastiku nie trafi do oceanów.

Począwszy od 30 kwietnia 2017 roku urządzenie 2w1 Dell XPS 13 sprzedawane będzie w opakowaniach wykonanych w 25% z odzyskanego plastiku. Na opakowaniach umieszczone będą informacje edukacyjne, po to, by zwiększać świadomość ekologiczną ludzi na całym świecie i zachęcać ich do dbania o ekosystem oceanów. Jest to wspólna inicjatywa firmy Dell, aktora Adriana Greniera oraz fundacji Lonely Whale. Ekologiczne tacki zabezpieczające urządzenie oznaczone będą symbolem materiału HDPE (polietylen o dużej gęstości, który można łatwo poddać recyklingowi).

Łańcuch dostaw plastiku odzyskanego z okolic oceanów obejmuje kilka etapów. Partnerzy firmy Dell przechwytują odpady plastikowe, zanim trafią one do oceanu ― na drogach wodnych, takich jak rzeki i kanały, wzdłuż wybrzeży i plaż. Następnie firma przetwarza zgromadzone surowce i miesza plastik oceaniczny (25%) z innymi tworzywami HDPE, stanowiącymi pozostałe 75%, pochodzącymi m.in. z recyklingu butelek i opakowań na żywność. Z uzyskanych w ten sposób płatków tworzywa sztucznego formowane są tacki, które zabezpieczają urządzenia wewnątrz pudełek.

Program pilotażowy firmy Dell jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w branży. Poprzedziło go studium wykonalności przeprowadzone w marcu 2016 roku na Haiti. Dell od dawna wykorzystuje w swoich produktach i opakowaniach materiały ekologiczne i pochodzące z recyklingu – od 2008 roku w produkcji desktopów firmy Dell wykorzystywany jest odzyskany plastik. W styczniu 2017 roku Dell osiągnął swój cel zaplanowany na rok 2020 – wykorzystanie w nowych produktach 22 tysięcy ton materiałów z recyklingu. Coraz częściej Dell stara się realizować dostawy w obiegu zamkniętym, gdzie materiały pochodzące z odpadów innych firm wykorzystywane są jako surowiec w produktach i opakowaniach. Dell jest pierwszym i jak dotąd jedynym producentem, który oferuje komputery i monitory zawierające plastik z odpadów elektronicznych i włókno węglowe z recyklingu.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.02.2017 r.

2016: rok oprogramowania ransomware w spamie, 0:45

W 2016 roku ponad 75% szyfrującego oprogramowania ransomware pochodziło z rosyjskojęzycznego podziemia cyberprzestępczego, 0:35


Nowsze

25.02.2017 r.

Dwie duże aktualizacje Windows 10, 20:54

TSMC szykuje się do produkcji 5-nanometrowych układów scalonych, 20:55


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 9.46 | SQL: 13 | Uptime: 527 days, 20:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl