heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 14 stycznia 2017, 01:13

Intel na CES 2017 - od autonomicznych samochodów i procesorów nowej generacji, po rozwiązania dla sieci 5G

Intel zaprezentował rodzinę procesorów Intel® Core™ siódmej generacji z modelami od 4,5 do 91W. Wykonane w ulepszonym procesie technologicznym 14 nm+, najnowsze układy trafią do szerokiej gamy urządzeń - od ultraprzenośnych komputerów, takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2w1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze.

Intel Core 7

Intel Core 7Wzrost produktywności, szybkości i bezpieczeństwa — to kluczowe aspekty na które postawiono przy projektowaniu najnowszej generacji procesorów Intel Core. Użytkownicy mogą oczekiwać wyraźnych skoków jakościowych i wsparcia dla odtwarzania oraz tworzenia filmów w rozdzielczości 4K UHD, czy też coraz popularniejszych filmów sferycznych. Nowe procesory Intel Core, w połączeniu z ulepszonymi układami graficznymi Intel® Iris™ Plus, gwarantują odpowiednią moc obliczeniową niezbędną do korzystania z immersyjnych rozgrywek w technologii VR. Ponadto, procesory Intel® Core™ vPro™ siódmej generacji i Intel® Xeon® po raz kolejny wyznaczają standard komercyjnych systemów obliczeniowych. Dzięki nim, właściciele firm i dyrektorzy działów IT mogą zaoferować pracownikom nowe komputery z bateriami o żywotności nawet do 10 godzin, zwiększoną produktywnością oraz bezpieczeństwem – chociażby dzięki implementacji technologii Intel® Authenticate, wspomaganego sprzętowo rozwiązania do uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Smartwatch od biegaczy dla biegaczy z Intel InsideIntel po raz kolejny rewolucjonizuje sposób, w jaki trenują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Tym razem firma połączyła siły z kultową marką New Balance i zaprezentowała smartwatch dla biegaczy, stworzony przez biegaczy – New Balance RunIQ. Urządzenie zaprojektowano z myślą o entuzjastach sportu, którym zależy na swobodnym treningu, śledzeniu postępów i zaawansowanej funkcjonalności. Smartwatch napędzany jest procesorem Intel® Atom™ Z34XX, wspieranym 512 MB pamięci operacyjnej DRAM i pracuje w oparciu o system operacyjny Android Wear. New Balance RunIQ oferuje 4GB pamięci, GPS, optyczny pulsometr, akcelerometr oraz żyroskop. Wszystkie dane z kolei zobaczymy na ekranie AMOLED 1,39 cala. Dzięki RunIQ, użytkownicy będą mogli łączyć się i dzielić swoimi wynikami ze społecznością bez konieczności skorzystania ze smartfona oraz przechowywać i odtwarzać playlisty pobrane z usługi Google Play Music. Inteligentny zegarek oferuje także szereg użytecznych funkcji, takich jak śledzenie tras, wyników, tempa i pracy serca. Smartwatch New Balance RunIQ może pracować nawet do 24 godzin na jednym ładowaniu baterii. Urządzenie trafi na rynek 1 lutego 2017 roku.

Intel Compute Card – komputer wielkości karty kredytowejIntel zaprezentował Intel® Compute Card, moduł obliczeniowy zaprojektowany z myślą o inteligentnych urządzeniach działających w ekosystemie Internetu rzeczy. Moc obliczeniowa standardowego komputera zamknięta została w karcie o wymiarach 95mm x 55mm i grubości jedynie 5mm. Wewnątrz znajdują się procesor, pamięć, adaptery sieci bezprzewodowych oraz elastyczne układy wejścia-wyjścia, pozwalające producentom sprzętu na optymalizację pod kątem różnorodnych zastosowań, od inteligentnych lodówek czy interaktywnych kiosków, przez kamery bezpieczeństwa, po bardziej zaawansowane rozwiązania IoT. Zastosowanie Intel Compute Card pozwoli wytwórcom na zredukowanie nakładów finansowych oraz czasu związanych z projektowaniem modułów obliczeniowych oraz zapewni łatwość serwisowania i rozbudowy urządzeń.

Intel Compute Card

Intel Compute CardIntel Compute Card dostępny będzie w połowie 2017 roku w różnych konfiguracjach, w tym z najnowszymi procesorami Intel® Core™ siódmej generacji. Intel i partnerzy tacy jak Dell, HP, Lenovo oraz Sharp pracują już nad rozwojem innowacyjnych, inteligentnych produktów, które korzystać będą z jego konstrukcji.

Intel z globalnym modemem 5GWysoka, liczona w gigabitach, przepustowość oraz ultra-niskie opóźnienia - Intel zaprezentował podczas CES 2017 modem 5G, który ma szansę zrewolucjonizować rynek samochodów autonomicznych, rozwiązań opartych na sieciach szerokopasmowych, urządzeń mobilnych i wiele innych. Modem 5G Intela umożliwi firmom na całym świecie projektowanie i wdrażanie pierwszych rozwiązań wykorzystujących możliwości technologii 5G.

Modem Intel 5G jest pierwszym urządzeniem bazującym na pojedynczym chipie, które umożliwia wdrażanie oraz testowanie pasma 5G na całym świecie. Modem wyposażono w układ pozwalający na obsługę zarówno pasma poniżej 6 GHz, jak i milimetrowego mmWave. Rozwiązanie obsługuje sieci ultra-szerokopasmowe i oferuje wielogigabitową przepustowość przy ultra-niskich opóźnieniach (latencji). Współpracując z urządzeniem nadawczo–odbiorczym Intela (transceiverem/RFIC) zarówno w paśmie poniżej 6 GHz 5G oraz paśmie 28 GHz 5G, nowy modem umożliwi dostarczenie technologii 5G we wszystkich regionach świata.
Pierwsze, testowe egzemplarze 5G RFIC mają trafić na rynek w pierwszej połowie 2017 roku. Modem Intel 5G w wersji testowej pojawi się w drugiej połowie roku, a następnie trafi do regularnej produkcji.

Modem Intel 5G

Modem Intel 5GWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.01.2017 r.

ASUS prezentuje płyty główne z serii Z270, 1:08

Ataki na routery stają się lukratywnym biznesem, 1:04


Nowsze

09.02.2017 r.

Asus zapowiada laptopy dla graczy z procesorami Intel Kaby Lake, 12:47

PHILIPS: największy zakrzywiony monitor na rynku. 40 cali w rozdzielczości 4K, 12:53


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.37 | SQL: 18 | Uptime: 527 days, 20:06 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl