heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 22 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 3 października 2016, 11:13

Ataki DDoS uderzają więcej niż raz

Z przeprowadzonego przez Kaspersky Lab badania poświęconego zagrożeniom bezpieczeństwa IT w firmach wynika, że w przypadku większości ofiar ataki DDoS nie stanowiły jednorazowego zdarzenia, a wiele firm stało się celem wielu działań cyberprzestępców w ciągu minionego roku. To pokazuje, jak istotne jest stosowanie ciągłych środków zapobiegawczych w celu zapewnienia niezakłóconego działania serwisów online podczas ataku.

Ataki DDoS – mające na celu zatrzymanie infrastruktury IT – dotknęły jedną na sześć firm w okresie 12 miesięcy. Najbardziej ucierpiała branża budowlana, firmy IT oraz serwisy telekomunikacyjne. Większość firm (79%) przyznała, że została zaatakowana więcej niż jeden raz, natomiast niemal połowa firm padła ofiarą ataku czterokrotnie lub więcej razy.

Ataki na firmy wyróżnia nie tylko częstotliwość, ale również czas trwania: 39% ataków trwało krótko, natomiast 21% badanych firm wskazało, że ataki, jakich doświadczyły, trwały kilka dni, czy nawet tygodni. Jeśli chodzi o szkody na reputacji, sytuację pogarsza dodatkowo sytuacja, w której firmy odkrywają, że zostały zaatakowane, dopiero gdy zostaną poinformowane o tym przez strony zewnętrzne. W 27% przypadków firmy dowiedziały się o trwającym ataku od swoich klientów, a w 46% przypadków atak zidentyfikowała zewnętrzna organizacja specjalizująca się w przeprowadzaniu audytów. Nie jest to zaskakujące, zważywszy na to, że cyberprzestępcy zwykle atakują zasoby dostępne w internecie, takie jak portale dla klientów (40%), usługi komunikacyjne (40%) oraz strony internetowe (39%). W takiej sytuacji klienci mogą jako pierwsi zauważyć, że serwis online działa nieprawidłowo.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

03.10.2016 r.

Badacze odkryli, że wiele elementów współczesnych metropolii jest podatnych na cyberataki, 11:11

Antywirusy - płacić czy nie płacić? , 11:09


Nowsze

03.10.2016 r.

Czy bezpłatny antywirus może konkurować z wersją premium?, 11:15

Internet wolny od nadzoru USA, 11:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.20 | SQL: 18 | Uptime: 297 days, 4:00 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl