heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 9 września 2005, 21:14

Google zatrudnia kolejną legendę

Najnowszym “nabytkiem” Google został Vinton Cerf – jeden z pionierów internetu. U nowego pracodawcy zajmie się rozwojem produktów uzupełniających funkcjonalność najpopularniejszej wyszukiwarki świata.

W latach 70-tych Cerf pracował na Uniwersytecie Stanford nad rozwojem protokołu TCP/IP, stanowiącym podstawę funkcjonowania światowej sieci komputerowej. Informując o przyjęciu nowego pracownika dyrektor generalny Google, Eric Schmidt - który z Cerfem przyjaźni się od 20 lat - nazwał go „jednym z najważniejszych współcześnie żyjących”. Dlatego nazwa stanowiska Cerfa w Google będzie adekwatna do jego osiągnięć. Ten tytuł to „główny ewangelista internetu”.

“To, czego dokonałem w przeszłości, nie ma znaczenia dla mojej pracy w Google” – powiedział skromnie Cerf, komentując informację o nowym zatrudnieniu. „W Google liczy się to, co robisz dzisiaj i co chcesz zrobić jutro. Według takich kategorii będę oceniany”.

Przechodząc do Google, 62-letni Cerf porzuca stanowisko w firmie MCI, przejmowanej obecnie przez Verizon Communications. Wysokość pensji „legendy” w Google nie została ujawniona. Wiadomo za to, że Cerf będzie pracował poza główną siedzibą firmy, by nie musieć zmieniać miejsca zamieszkania. Pozostanie też prezesem zarządu organizacji ICANN i stałym współpracownikiem NASA.

Zatrudnienie Cerfa to kolejny przejaw taktyki Google, które konsekwentnie stawia na największe “mózgi” branży i kaptuje kolejne wielkie nazwiska, wywołując nerwowe reakcje konkurencji. W ciągu minionych dwóch lat lista płac firmy wydłużyła się blisko czterokrotnie. Obecnie znajduje się na niej 4,2 tys. nazwisk.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.09.2005 r.

ATi Radeon Fudo R520 pierwsze spojrzenie, 1:21

08.09.2005 r.

Centrum Informacji o Domenach .EU, 15:34


Nowsze

09.09.2005 r.

Lodowate Igloo 5071, 21:15

Pamięci Pseudo SRAM Samsunga, 21:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.04 | SQL: 13 | Uptime: 440 days, 19:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl