heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 5 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 21 sierpnia 2016, 09:24

Telefony Nokia coraz bliżej rynkowej premiery

W maju bieżącego roku Nokia i HMD podpisały umowę na wyłączność, w ramach której HMD zajmie się ponownym wprowadzeniem marki Nokia na rynek telefonów komórkowych. Nokia otrzyma tantiemy uzależnione od wielkości sprzedaży.

Pekka Rantala, były dyrektor Rovio, firmy produkującej Angry Birds, został prezesem ds. marketingu w firmie HMD Global Oy, w latach 1994-2011 pracował w Nokii na różnych stanowiskach. Był odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, doszedł do stanowiska starszego wiceprezesa ds. marketingu. Później przeszedł do Rovio. Ostatnio był prezesem zarządu firmy Jot Automation.

Produkowane przez HDM telefony i tablety Nokia będą działały pod kontrolą systemu Android. Pierwsze z nich - dwa smartfony - mają trafić na rynek pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. HMD chce w ciągu najbliższych trzech lat zainwestować 500 milionów dolarów w globalny marketing urządzeń Nokia.

- Odpowiednia marka pozwala wyróżnić się na rynku telefonów komórkowych, a 96% użytkowników takich urządzeń słyszało o Nokii. To nasz unikatowy zasób. Wiemy, że ludzie na całym świecie są podekscytowani faktem, że pojawią się nowe urządzenia Nokia, a my ciężko pracujemy, by stworzyć piękne urządzenia, które konsumenci pokochają - mówi Nummela.

Producentem urządzeń będzie FIH Mobile, firma należąca do Foxconna.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.08.2016 r.

IBM: TrueNorth przechwytuje 2000 ramek na sekundę, 9:22

Grafen szybkorosnący, 9:21


Nowsze

21.08.2016 r.

Google tworzy nowy system operacyjny?, 9:27

Intel: 7 nanometrów bez EUV?, 9:28


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.99 | SQL: 18 | Uptime: 255 days, 16:51 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl