heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 8 stycznia 2016, 07:37

Netflix dostępny w Polsce

Wejście Netfliksa na 130 nowych rynków ogłoszono na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas. To była długo oczekiwana chwila. Netflix jest już znany w Polsce, ale nigdy nie był u nas dostępny. Niektórzy Polacy już korzystali z Netfliksa, ale musieli w tym celu ukrywać swoje prawdziwe położenie. Tworzyło to absurdalną sytuację - płacący klient był uznawany za pirata.

Teraz Netflix będzie dostępny niemal na całym świecie, z wyjątkiem Chin, Korei Północnej i Syrii. Ograniczenia mają związek z amerykańskimi sankcjami. Mapka poniżej pokazuje gdzie Netflix jest dostępny.

Netfliksa w Polsce oczekiwano na dobre od czerwca. Wówczas zauważono w serwisie polskie napisy. Teraz Netflix zapowiada, że będzie ciągle rozszerzał bazę dostępnych języków w swojej usłudze.

Pierwszy miesiąc usługi jest darmowy. Podstawowa wersja kosztuje 7,99 euro miesięcznie. Jest też plan standardowy za 9,99 euro oraz premium za 11,99 euro. Dostępne opcje płatności to karty VISA, Mastercard i Amex, a także PayPal. W każdej chwili można zmienić plan albo zrezygnować z usługi. Jeśli zdecydujecie się na darmowy miesiąc, trzy dni przed jego upływem powinniście dostać e-mail z ostrzeżeniem.

Z góry uprzedzam, że choć Netflix jest dostępny dla Polaków, właściwie nie jest serwisem spolszczonym. Dostępne języki interfejsu to m.in. hiszpański francuski, włoski, portugalski i kilka innych, ale nie polski. Oglądając niejeden film musicie się nastawić na brak polskiej ścieżki dźwiękowej i polskich napisów. Wielu osobom to nie będzie przeszkadzać, ale trudno to uznać za atut usługi z perspektywy Polaka.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

08.01.2016 r.

Intel przesuwa granice technologii w sporcie, 7:34

Sony prezentuje telewizor 4K HDR z platformą Android TV, 7:27


Nowsze

08.01.2016 r.

Marvell: Nowy kontroler i tańsze SSD, 7:38

ASUS ROG GX700 – pierwszy na świecie gamingowy notebook chłodzony cieczą, 7:48


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.86 | SQL: 14 | Uptime: 16 days, 20:28 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl