heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 8 stycznia 2016, 07:34

Intel przesuwa granice technologii w sporcie

Od innowacji technologicznych w obszarze sportu, zdrowia i fitnessu, przez rozwój urządzeń wyposażonych w zmysły zbliżone do ludzkich, po projekty mające na celu uwolnienie kreatywności w muzyce oraz sztuce i inicjatywy skierowane do makersów - Intel zaprezentował na targach CES 2016 technologiczną wizję tego, co nas czeka w 2016 roku.

Podczas pierwszego dnia CES 2016 Intel zaprezentował niezwykłe możliwości nowoczesnych technologii w codziennych zastosowaniach. Przedstawiono szereg produktów, innowacji technologicznych i zapowiedzi współpracy w takich dziedzinach, jak digitalizacja sportu, nowoczesne technologie w obszarze zdrowia i fitness, a także kreatywne zastosowania w muzyce i sztuce, robotyce i inżynierii.

Brian Krzanich, dyrektor generalny Intela, zapowiedział nawiązanie współpracy z szeregiem liderów branżowych, których celem ma być zmiana podejścia do treningu, uprawiania sportu, a nawet kibicowania. Opracowane w wyniku tych kooperacji technologie i analizy przyczynią się do poprawy stanu zdrowia, kondycji fizycznej i wyników sportowych. Intel poinformował również o planach opracowania, we współpracy z ESPN i Red Bull Media House, szeregu rozwiązań przeznaczonych z jednej strony dla sportowców, a z drugiej strony znacznie poprawiających samą jakość transmisji sportowych. Współpraca z firmami New Balance i Oakley umożliwi natomiast personalizację i rozwój technologiczny sprzętu wykorzystywanego w ramach wykonywania aktywności fizycznej.

Analiza w czasie rzeczywistym

Głównym założeniem projektu jest wykorzystanie nowoczesnych technologii w celu analizy danych gromadzonych podczas pokazów sportów ekstremalnych X Games Aspen 2016. Niewielki, wymagający minimalnego zasilania moduł Intel Curie, będzie integralnym elementem zawodów snowboardowych mężczyzn Snowboard Slopestyle oraz Snowboard Big Air. Jego zadaniem będzie monitorowanie i udostępnianie w czasie rzeczywistym danych o osiągach sportowców. Urządzenie będzie analizować takie informacje, jak liczba obrotów w powietrzu, wysokość i odległość skoku, prędkość oraz siła lądowania. Dostęp do zebranych w ten sposób danych pozwoli sportowcom na lepszą analizę własnych wyników, komentatorom sportowym udostępni dodatkowe źródło informacji, a kibicom w domach i na trybunach zapewni jeszcze lepszą zabawę. Transmisje z tej imprezy sportowej będą nadawane przez stacje ESPN i ABC

Intel i Replay Technologies pracują nad zupełnie nowym sposobem prezentowania imprez sportowych dla kibiców oglądających je na stadionie albo w telewizji. Technologia Replay freeD, zoptymalizowana do współpracy z platformami Intel, umożliwi kibicom wielokrotne odtwarzanie najważniejszych momentów wydarzenia sportowego z niemal dowolnego kąta. Utworzony w ten sposób własny wideoklip będzie można udostępnić innym. FreeD korzysta z możliwości procesorów Intel Core szóstej generacji oraz serwerów Intela zoptymalizowanych do obsługi takiego niezwykle atrakcyjnego widowiska.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

08.01.2016 r.

Sony prezentuje telewizor 4K HDR z platformą Android TV, 7:27

Pierwsza mysz dla graczy z wyświetlaczem OLED, wymiennym sensorem i wibracjami, 7:13


Nowsze

08.01.2016 r.

Netflix dostępny w Polsce, 7:37

Marvell: Nowy kontroler i tańsze SSD, 7:38


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.30 | SQL: 13 | Uptime: 495 days, 8:40 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl